Haberler

Nevada’daki Fallon’daki EGS araştırması FORGE projesinde sondaj başladı

Drilling rig on project site of FORGE in Fallon, Nevada (source: FORGE)
Eren Günüç 6 Şub 2018

ABD Enerji Bakanlığı tarafından Jeotermal Enerji Araştırma Sınır Gözlemevi (Forge Initiative)'in bir parçası olan iki projeden biri olan Nevada'nın Fallon'daki FORGE projesi için bir sondaj kulesi kurduldu ve sondaj çalışmaları başladı.

Twitter’da bugün bildirilen bir haberde Nevada Fallon’daki FORGE projesi kritik bir kilometre taşına ulaşıldığı duyuruldu.

Birinci aşamada, projede kavramsal bir jeolojik model geliştirildi ve faaliyetlerin sonraki aşamalarını planlamaya odaklanıldı. Aşama 2 sırasında, sahada yapılacak EGS deneyleri için ayrıntılı planlar geliştirildi. Gerekirse, bu faaliyetler için izinler alınacaktır.

Şimdi başlayan Aşama 2C ve Aşama 3’de, 1,500 m ila 2,000 m arasında değişen derinliklerde, bölgede birden fazla derin kuyunun açılması öngörülmektedir. Yer altı faaliyetlerinin izlenmesi için ilave sığ kuyular da açılacak.

ABD Enerji Bakanlığı’nın FORGE (Jeotermal Enerji Araştırmaları için Sınır Gözlemevi) girişimi uyarınca, Geliştirilmiş Jeotermal Sistemleri (EGS) teknolojilerin ilerlemesi üzerinde çalışılıyor.

Projede sondaj çalışmaları ve daha fazla haber alır almaz daha fazla bilgi vereceğiz.

 

 

Kaynak: ThinkGeoEnergy aracılığıyla