Haberler

Oceanmec Energy International ile PPS Calibration Services ortaklığı

Eren Günüç 12 Şub 2018

Türk Oceanmec Energy International firması PT/PTS ölçümlerinde kalitesiyle ön plana çıkmış Kanadalı Pioneer PPS Calibration Services firmasıyla tool satış ve kalibrasyonlarını Türkiye'de ortak yürütme kararı aldı.

Oceanmec Energy International, PPS Calibration Services firmasıyla önemli bir anlaşma imzaladı.

Yapılan bu anlaşma sonucu Oceanmec öncülüğünde farklı marka PT/PTS tooların değişimi PPS Pioneer marka toollar ile değişimi yapılacak. Satış konusunda uygun fiyatlar sektöre sunulup Kalibrasyonlar Türkiye’de yapılacak gümrük masrafları ve en önemlisi firmalar zamandan kazanım sağlayacaktırlar.

PT/ PTS Kalibrasyonun önemi

Kalibrasyon bilinci oluşmuş kurumlar, kalibrasyonun önemini iyi bildiklerinden ,hatalı ölçüm yapan bir cihazın teşhis sürecini olumsuz yönde etkilemesi sebebi ile kuyudan alınan bütün dataların zincirleme hatalara yol açma riski oldukça fazladır. Hizmette hatalı ölçümlerin maliyeti kalibrasyon maliyetlerine oranlanınca daha yüksektir ve hizmet kalitesini de etkiler. Sonuç olarak her ne tipte olursa olsun tüm ölçüm cihazları belli periyotlarla kalibrasyona gönderilmeli, tespit edilen sapma ve belirsizliklerine dikkat edilerek kullanılmalıdır.

Kalibrasyon ile ;

  • Jeotermal sahalarda değişkenlik gösteren rezervuar değerlerinin doğru ölçümü sağlanır.
  • Rezervuar değerlerinin takibi optimum sağlanır.
  • Firmada yapılan tüm ölçümlerin doğruluğu güvence altına alınır.
  • Test kalitesi istenilen seviyeye yükseltilir. – İleri teknoloji ile uyum sağlanır.
  • Üretilen ürünün uluslararası standartlara uygunluğu sağlanır.

Oceanmec Energy International

Yüzde yüz yerli sermayeli olarak Aydın Germencik ilçesinde kurulmuş bir Türk şirketidir. Oceanmec Energy International, sondaj sektörünün zamanla artan ihtiyaçlarını karşılamak ve hizmet vermek amacıyla 2009 yılından beri çözümler üretmektedir. Oceanmec Energy International markasının doğuşu Çevik Grup bünyesinde yer alan Karizma Enerji ile başlamıştır. Karizma Enerji jeotermal sektöründe kuyu hizmetleri ve tamamlama konusunda birçok firmaya çözüm ortağı olmuş ve sondaj sektöründe gerekli olan tüm üretimi gerçekleştiren Oceanmec Makine ile gücünü birleştirerek, Oceanmec Energy International adıyla sektörün tüm ihtiyaçlarına cevap verebilen bir firma konumuna gelmiştir.

Oceanmec Energy International konusunda uzman 30 ‘un üzerinde mühendis ve deneyimli 200 ‘ü aşkın personeliyle müşteri memnuniyeti odaklı, başta jeotermal enerji ve sondaj sektörleri olmak üzere geniş bir sektör grubuna hizmet vermektedir.

PPS Calibration Services

Pioneer PPS Calibration Services, sondaj ekipmanları ile yüksek kaliteli kuyu altı basınç ve sıcaklık ölçüm cihazları, yüzey veri kayıt cihazları ve imalatında küresel bir lider bir Kanada firmasıdır.

Kaynak: Oceanmec Basın Bildirisi