Haberler

Ormat, Tungsten Dağı jeotermal tesisindeki üretimi desteklemek için güneş PV alanını planlamakta

Tungsten JES, Nevada
Cannur Bozkurt Cannur Bozkurt 3 Ara 2018

Ormat Technologies, Nevada'daki Tungsten Dağı jeotermal enerji santrali için parazitik güç yüküne hizmet etmek üzere 65 dönümlük güneş PV tesisini eklemek amacıyla ABD Arazi Yönetim Bürosu'nun onayını istedi

30 Kasım’da, ABD Arazi Yönetim Bürosu tarafından yayınlanan açıklama ile, Ormat’ın Tungsten Dağı Güneş Enerjisi Projesine dair Taslak Çevresel Etki Değerlendirme (EIA) raporunun tamamlandığı ve halkın yorumlarına açıldığı duyuruldu. BLM ayrıca, proje için Ulusal Tarihi Koruma Yasası’nın 106. bölümünde kamuya açık yorumlara ve girdilere de başvurmaktadır. Kamu yorumları 14 Aralık 2018’e kadar kabul edilecektir.

Önerilen proje, Tungsten Dağı Jeotermal Enerji Tesisinin parazitik güç yüküne hizmet etmek için yenilenebilir enerji üretmekten oluşacaktır; ticari veya endüstriyel ölçekli bir tesis olarak öngörülmemektedir. Önerilen güneş PV alanı, toplamda 130 dönümlük alan içerisinde, yaklaşık 65 dönümlük bir alanı kapsayan iki fazda inşa edilecek. Proje alanına ana erişimiçin mevcut yollar kullanılacaktır ve proje alanı dışında yeni bir erişim yolu inşaatı beklenmemektedir.

EIA’nın bir kopyasına, Carson City District BLM Ofisi’nden ve 15 günlük yorum paylaşımı boyunca https://go.usa.gov/xPFez adresindeki proje web sayfasından erişilebilir.

Kaynak: ThinkGeoEnergy