Haberler

Ormat ve Sacyr’in ortaklığı Bolivya’da 5 MW’lık jeotermal pilot proje ihalesi kazandı

Cerro Pabellon projesinin inşaatı, Şili (kaynak: YouTube / Enel)
Cannur Bozkurt Cannur Bozkurt 7 Mar 2019

Bolivya'nın enerji kuruluşu ENDE tarafından açıklandığı üzere, Ormat International ve Sacyr konsorsiyumu, Bolivya And Dağları'ndaki Laguna Colorada jeotermal enerji projesinin 5 MW'lık pilot santral ihalesini kazandı.

Geçtiğimiz hafta Bolivya enerji kuruluşu ENDE, Andes’teki 100 MW Laguna Colorada jeotermal enerji projesi 5 MW’lık pilot santralin yapımı için sözleşme imzaladığını duyurdu.

Geçen yıl ihale edilen Proje için iki grubun teklif verdiği açıklanmıştı. Gruplar, İtalyan Exergy ve EPC şirketi Clemessy ortaklığı ve Sacyr ve Ormat Technologies ortaklığı idi.

BN Americas tarafından Works of Scope’da da yayınlana haber, Sacyr ve Ormat konsorsiyumunun ihaleyi kazandığı duyurdu. Teklifteki pay oranları Ormat International Inc. -% 50, Sacyr Industrial Bolivia SIB S.R.L – 40% ve Sacyr Industrial SL% 10 olarak açıklandı.

İşin kapsamı mühendislik, ekipman ve malzemeler, elektromekanik sistemden inşaat ve montaj, devreye alma ve devreye alma ile ilgili ayrıntıları içermekte.

Ormat International ve Sacyr konsorsiyumu tarafından kazanılan, oldukça uzak bir alanda ve deniz seviyesinden 5.000 metre yükseklikte yapılacak 5 MW’lık pilot jeotermal santral proje bütçesinin, yaklaşık 18 milyon ABD Doları tutarında olası öngörülüyor.

Kaynak: ThinkGeoEnergy