Haberler

OrmaTürk, Türkiye’deki jeotermal pazarına hizmet vermek için açıldı

Inauguration of OrmaTurk manufacturing facilities, Izmir, Turkey (source: Ormat)
Eren Günüç 25 May 2017

Ormat Technologies, Türkiye'deki jeotermal santrallerin, tamamen yerli imalat türbin kullanması ve feed-in-tariff desteği alabilmesi icin Türkiye tesisi olan Ormatürk'ü 21 Mayıs 2017 tarihinde açtı.

Açılış etkinliği sırasında, Ormat’ın CEO’su Isaac Angel ve Dr. Halit Kera, Türkiye’nin jeotermal endüstrisi liderlerini bir araya getiren bir etkinlikte, yeni tesislerin açılış kurdelesini kesti.

OrmaTurk üretim tesisinin tekliği, tüm türbin bileşenlerini imal edebilme ve bunları Ormat’ın sıkı kalite standartları altında bir araya getirme yeteneğidir. Tesis, 20 Türk çalışanı tarafından işletilmekte olup, müşteriler için son teslim tarihlerini karşılamak için günün her saatinde en son teknolojiye sahip makineler kullanılmaktadır.

OrmaTurk, Türk müteahhitlerini, Türk mevzuatına uygun olarak ve Türkiye ekonomisini destekleyen gerçek, tam yapılmış bir Türkiye türbini sunmaktadır.

Türkiye, Ormat için önemli bir pazar. Son on yılda Ormat, en ileri teknoloji ikili teknolojileri toplam 19 MW’lık enerji santraline kurdu ve şu an Türkiye şebekesine 230 MW ekleyecek 11 projeden oluşan bir boru hattı inşa ediyor.

Kaynak: Şirket tarafından e-postayla yayınlandı. ThinkGeoEnergy aracılığıyla