Haberler

Perutina ve PLN, Lumut Balai Jeotermal Santrali için PPA mücadelesi veriyor

Geothermal pipes of Pertamina, Indonesia (source: zmiyatul.blogspot)
Eren Günüç 11 May 2018

Endonezya Hükümeti ile Pertamina Geothermal Energy ve PLN arasında, 55 MW'lık Lumut Balai Jeotermal Santrali'nden üretilen elektriğe uyarlanmış bir fiyat üzerinde müzakereler devam ediyor. Hükümet her iki tarafı da bir anlaşmaya varmaya çağırıyor. Tesis bu yılın sonlarına doğru çevrimiçi olabilir.

PLTP Lumut Balai için, kararlaştırılan HoA’daki elektriğin fiyatı BPKP tarafından onaylanan 0.116 ABD Doları / kWh’dir. Ancak, PLN fiyatın çok yüksek olarak değerlendirildiği için gözden geçirilmesini istedi. Üzerinde anlaşmaya varılan fiyat, HoA ve BPKP doğrulamasına göre ve projenin ekonomisi de dahil olmak üzere çeşitli faktörlerin göz önünde bulundurulduğu şeklidir.

PGE ve PLN arasındaki görüşmelerin ilk aşamasında, KWh başına 0.0753 sent elektrik fiyatı üzerinde anlaşmaya varıldı. Fakat bu değer sadece başlangıç ​​değeri olmuştur.

PGE Genel Müdürü Ali Mundakir, yönetimin PLTP Lumut Balai Jeotermal Santrali’nin bu yılın sonuna kadar veya en hızlı şekilde Ekim 2018’de tamamlanabileceğini öngördüğünü söyledi.

Ayrıntılar ve haberin devamı: ThinkGeoEnergy