Haberler

Praxisforum Geothermie.Bayern 2018 Programı yayınlandı

Cannur Bozkurt Cannur Bozkurt 24 Tem 2018

Bu yıl 16-17 Ekim 2018'de yapılacak Praxisforum Geothermie.Bayern'in programı etkinlik web sitesinde yayınlandı. 31 Temmuz 2018 tarihine kadar, erken kayıt indirimi geçerlidir.

Praxisforum Geothermie.Bayern ilk kez üç günlük bir programla 16 ila 18 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Freiburg’daki Uluslararası Jeotermal Konferansı örneğini takiben, etkinlik ilk gün çeşitli çalıştaylar ile başlayacaktır. İkinci gün ana kongre gerçekleştirelecek ve üçüncü günde GeoTHOUR Münih bölgesinde bulunan jeotermal projelere gezi düzenlenecektir.

Etkinlik 16 Ekim günü EGEC ile işbirliği içinde düzenlenen „Heat Summit“ ve „Jeotermal Santrallerin İşletilmesi” çalıştayları ile başlayacaktır. Bu bağlamda jeotermal ısı kullanımı farklı yönleriyle sunulacak ve tartışılacaktır. Bunların yanı sıra, Stadtwerke München ve Cenevre’deki jeotermal projelerinin temsilcilerinin birer sunum yapmaları planlanmaktadır. Ayrıca Strasbourg bölgesinden ve Paris’teki projelerden de sunumlar planlanmaktadır.

„Heat Summit“ ile paralel olarak yer alan „Jeotermal Santrallerin İşletimi“ ile ilgili çalıştay, ilk bölümde besleme pompalarının teknik gelişimine ve ikinci bölümde termal suyun çökelme problemine odaklanmaktadır. Diğer sunumların yanı sıra, Bavyera Molasse Havzası’ndaki teknolojiye genel bir bakış ve dalgıç santrifüj pompalarında ölçeklemenin, jeotermal santrallerde enerji ve ısı üretimi üzerindeki etkisini konu alan bir sunum yapılacaktır. Çalıştayın ikinci bölümünde ise Traunreut projesindeki çökelmeyi önlemek için CO2 eklenmesi tanıtılacaktır.

17 Ekim’deki ana kongre günü anahtar sunumlar ve tartışma forumları ile devam edecektir. Forumların konuları:

• Yeni projelerin araştırılması
• Jeotermal ısı kullanımı
• GAB Bilim Forumu’nda elektrik üretimi
• Sondaj bütünlüğü ve kalite güvencesi
• Yukarı Jura rezervuarı
• Yuvarlak Masa Invest Jeotermal

Kongre akşamı tüm katılımcılar Praxisforum Lounge’a davetlidir.

Etkinliğin son günü jeotermal santrallerin ziyaretine ayrılmıştır. Diğer santrallerin yanı sıra GeoTHOUR, SWM’nin mevcut Güney Kombine Isı ve Enerji Santrali projesine rehberlik edecektir.

Praxisfroum-Geothermie.Bayern 2018 programı hakkında daha fazla bilgi web sitesinde mevcuttur. Buradan Praxisfroum-Geothermie.Bayern 2018 için kayıt yapabilirsiniz.