Haberler

Praxisforum Geothermie.Bayern 2019: Etkili iklim koruması “Wärmewende”ye ihtiyaç duyuyor

Praxisforum Geothermie.Bayern 2016 (kaynak: Enerchange)
Cannur Bozkurt 6 Haz 2019

7. kez düzenlenecek olan Praxisforum Geothermie.Bayern, Almanya'nın jeotermal sektörünü 7-9 Ekim 2019 tarihlerinde Münih’de uluslararası katılımcılarla bir araya getirecek.

Yedinci kez, Alman ve uluslararası jeotermal sektörü 7-9 Ekim 2019, Münih/Almanya’da gerçekleşecek olan Praxisforum Geothermie.Bayern’de biraraya gelecek.

Gerçek bir “Wärmewende” olmadan (ısıtma sistemindeki değişiklik) iklim koruma hedeflerine ulaşmak mümkün olmayacak. Derin jeotermal enerji bunun gerçekleşmesinde büyük rol oynayabilir ve oynamalıdır. Bu ve şu andaki diğer teknik gelişmeler, Münih’teki Praxisforum Geothermie.Bayern 2019’un konuları olacak. Jeotermal sahnesinin sektörel toplantısı sektör ve bilim uzmanlarını bir araya getirecek.

Organizasyon ajansı Enerchange CEO’su Jochen Schneider “2019’da Praxisforum Geothermie.Bayern’nin ana program konuları jeotermal Wärmwende ve siyasi ve pratik sonuçlarıdır. Ziyaretçilerimize farklı bir program sunacak olmaktan çok mutluyuz.” dedi.

Bu yılki Praxisforum’un himayesi, Bavyera Ekonomik İşler, Bölgesel Kalkınma ve Enerji Bakanlığı Devlet Bakanı Bay Hubert Aiwanger olacak.

Bilim ve politika, jeotermal enerjinin önemli rolünü belirtiyor

Ana kongre günü 8 Ekim’de, farklı bakış açıları olan uzmanlar, derin jeotermal enerji arzının geleceği ile ilgilenecekler. Etkinliğin gündeminde yasal çerçeveler, ekonomik ve teknik gereklilikler, CO2 fiyatlandırma modelleri ve 2050 yılına kadar jeotermal bir “Wärmewende” vizyonu yer alıyor. “Isı Hedefi – Almanya’daki ısı döngüsünü başarıyla şekillendiriyor” konseptini sunacak olan Praxisforum Geothermie Altın Sponsoru Benjamin Richter “Isıtma pazarının geleceği bölgesel olarak mevcut enerji kaynaklarında yatıyor. Elbette bu sadece atık ısının ve geri dönüşüm işleminin atık ısısının kullanılması değil aynı zamanda derin jeotermal enerjinin kullanılmasıdır ” açıklamasında bulundu.

Son teknik gelişmeler ve pratik örnekler, kongre günü öğleden sonra Geothermie-Allianz Bayern Bilim Forumu’nda tartışma konusu olacak. Paralel olarak Doğu Molasse Havzasında jeotermal gelişim için bir forum düzenlenecek. Diğer forumlar, sismik ve jeotermal projelerin ekonomisini kontrol etmek için yapılan ölçümlere değinecek.

Kongre gününün en önemli olayı, elektrik ve ısı kategorisindeki en iyi Bavyera jeotermal santrali olarak onurlandırılan Jeotermal Enerji Ödülü Bavyera’nın sunumu olacak. Ayrıca, Hristiyan Hecht Ödülü, genç akademisyenlere verilecek. Başvurular 19 Ağustos 2019 tarihine kadar devam etmekte.

Atölyeler ve JeoTur

7 Ekim, çalıştay günü, ziyaretçiler, üretim pompası teknolojisindeki mevcut bilimsel bilgi birikimine birinci sınıf katkılar bulacaklar. Başka bir atölyede, EGEC, koordinatörü olduğu AB projesi Georisk’i sunacak.

 

Her zamanki gibi, Praxisforum Geothermie.Bayern, JeoTur’u (GeoTHOUR), Bavyera Molasse Havzasındaki jeotermal santrallere yapılan bir gezi ile sona erecek. Praxisforum aynı zamanda ağ kurma ve yeni iş bağlantıları geliştirmede başarısını kanıtlamış bir etkinliktir.

31 Temmuz’a Kadar Erken Kayıt İndirimi – Belediyelere Ücretsiz Katılım

Hızla karar verebilen tüm katılımcılar 31 Temmuz’a kadar yüzde 10’luk erken kayıt indiriminden yararlanabilirler. Bavyera belediye başkanları için her zamanki gibi geçerlidir: Kayıt yaptıran ilk on kişinin atölye çalışmalarına, kongrelere ve gezilere ücretsiz giriş hakkı vardır. Daha sonra Bavyera’da çoğu jeotermal santral belediye ellerinde ve bu da Bavyera’nın jeotermal enerjideki öncü rolünün sebebi.

Praxisforum, Münih’te Bavyera Ekonomi Evi’nde gerçekleşecek. Ek bilgi 7 Ekim’de, www.praxisforum-geothermie.bayern veya Enerchange www.enerchange.de adreslerinde yayınlanacaktır.

Kaynak: ThinkGeoEnergy