Haberler

Reno’da gerçekleşecek GRC Yıllık Toplantı & Fuar’ında jeotermal saha gezisi seçenekleri

fotoğraf: Saygın Akıncı
Cannur Bozkurt Cannur Bozkurt 6 Eyl 2018

GRC Yıllık Toplantısı ve Fuarı ile birlikte jeoloji, jeotermal enerji üretimi ve daha pek çok konu hakkında bilgi edinme olanağı sağlayan çeşitli saha gezileri sunulmaktadır.

14-17 Ekim 2018 tarihlerinde gerçekleşecek olan GRC Yıllık Toplantısı ve Fuarına ek olarak, konferans öncesi ve sonrasında sunulan toplam beş saha gezisi gerçekleştirilecektir.

Saha gezilerinden biri olan Quaternary kalderalarından birini ziyaret etme fırsatı 12-14 Ekim’den itibaren geçerli olacaktır. Saha gezisi, Doğu Kaliforniya’daki Long Valley Caldera’nın volkanik tarihini ve kalderanın ve doğu Sierra Nevada kretinin muhteşem manzaraları dahil olmak üzere jeotermal sistemin evrimini vurgulayacaktır.

14 Ekim Pazar günü, kısa bir üç saatlik arazi gezintisi, Reno şehrinin hemen güneyinde, Reno şehrinin konut elektrik ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli yenilenebilir enerji üreten Ormat’ın Steamboat Jeotermal Santrali Kompleksi’nde gerçekleştirilecektir.

GRC Yıllık Toplantı ve Fuar süresince katılımcılar, ev sahibi ve ABD’deki ısıtma kaynağı tamamen jeotermal enerjiden sağlanan tek tesis olan Peppermill Resort Spa Casino otelin jeotermal doğrudan kullanımlı ısıtma sistemini turlamak için bir dizi fırsat bulacaklardır.

GRC Yıllık Toplantısı & Fuarı’nı takip eden iki gün boyunca saha gezileri sürecektir. Gezilerden biri, Kuzeybatıdan, San Emidio jeotermal enerji santrali ve Fly Ranch Şofben’e, fotoğraf çekmek isteyenlere için özel fırsatlar sunacak. Diğer bir arazi gezisi, güneydeki Nevada eyaletindeki Gabbs Vadisi’ni ziyaret edecek ve eyalet jeologlarından Jim Faulds’ın kör bir jeotermal sistemin yakın zamanda fairway analizi ile nasıl keşfedildiğini gösterectir.

Ayrıntılı güzergah ve maliyet dahil olmak üzere, saha gezileri hakkında detay bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy