Haberler

Renze Kaplıcası’nda jeotermal proje geliştirmek için Tayvan’da yeni ortaklık

Yilan, Taiwan (source: flickr/ Emilie Chen, creative common)
Eren Günüç 12 Mar 2018

CPC Corp (CPC) ve Taiwan Power Co. (Taipower) arasındaki yeni bir ortaklık, Tayvan'daki Renzo Hot Springs'te jeotermal bir proje geliştirmeyi planlıyor. Bu kaynak, ülkede görülen en iyi potansiyellerden birine sahip.

Çin Dilinde yayın yapan Liberty Times (Taipei Times) tarafından bildirildiği üzere, CPC Corp, Tayvan (CPC) ve Taiwan Power Co (Taipower), 21 Mart’ta, Yilan İlçesindeki Renze Kaplıcası’nda jeotermal enerjiden yararlanmak için bir işbirliği anlaşması imzalayacaklarını açıkladılar. , 2018. Bu haber, ülkenin Ekonomi Bakanlığı’ndan geldi.

Planların altında, CPC, test yapmak için kaplıcaya yakın veya iki kaplıca üzerinde sondaj yapacaktı. Eğer başarılı olursa, proje planlanan jeotermal enerji santralini geliştirecek ve işletecek olan Taipower’a devredilecektir.

Tayvan’daki jeotermal emellerin genel bağlamında, Yilan ilçesindeki sıcak su kaynaklarının sayısı, bu tür bir gelişme için çok büyük potansiyel göstermiştir. Testler için Renze en büyük potansiyele sahip olduğu için seçilmiştir.

Planlanan projenin arsası, proje sahibinin özel mülklerden arazi edinmesi veya kiralanması gibi, daha az maliyetli ve zaman alıcı bir şekilde çaba sarf etmesine yardımcı olan Orman Bürosu’na aittir.

Haberin devamı ThinkGeoEnergy’de