Haberler

Sondaj şirketi Daldrup & Söhne AG jeotermal enerji operatörüne dönüşüyor

Daldrup drilling rig on site in Geretsried, Germany (source: Daldrup & Söhne AG)
Eren Günüç 6 Haz 2018

Alman sondaj servis sağlayıcısı ve tesis operatörü Daldrup & Söhne AG, 2017 yılı finansal sonuçlarına ilişkin raporunda Landau, Taufkirchen ve Neuried'deki jeotermal enerji santralleri hakkında güncellemeler sunuyor.

2017 mali yılı için mali sonuçlarının açıklanmasında, sondaj ve çevre geliştirme hizmetleri, derin jeotermal enerji santrali hizmetleri ve enerji santrali işletmecisi uzmanı olan Alman Daldrup & Söhne AG, toplam 43.0 milyon Euro’luk bir üretim gerçekleştirdiğini bildirdi.

2017 mali yılı, dört iş biriminin tamamı için çok iyi bir sipariş durumuyla karakterize edildi. Ayrıca, Landau’daki jeotermal enerji santralinde enerji üretimine yönelik deneme çalışması başarıyla tamamlandı. Daldrup, Pfalzwerke AG’nin enerji santralinin yüzde 50’sini devraldı ve toplam hisse oranını yüzde 90’a çıkardı. Grup seviyesinde, Daldrup, 4,7 milyon Avro tutarındaki faiz, vergi, amortisman ve itfa payları (FAVÖK) öncesi karı (önceki yıl 4.6 milyon Avro) oluşturmuştur. Faiz ve vergi öncesi kar (1,1 milyon Avro) (önceki yıl: 951.000 Avro) olarak gerçekleşmiştir. Toplam çıktıya göre FVÖK marjı% 2,6 olmuştur. Böylece Daldrup Grubu, 2017 mali yılı için öngörülen toplamı 43 milyon Euro’luk bir tahmin hedefini aştı ve hedeflenen EBIT aralığının toplam üretiminin % 2 ila% 5’ini sağladı. Genel olarak, bu sonuç 20.000 EURO konsolide net gelir ile sonuçlanmaktadır (2016: 152.000 Avro). Böylece hisse başına kazanç (EPS), 0,00 EUR (bir önceki yıl: 0,03 Avro) olarak gerçekleşti.

Haberin devamı için: ThinkGeoEnergy