Haberler

SPE-Zorlu Enerji Jeotermal Konferans İşbirliği

Cannur Bozkurt Cannur Bozkurt 9 Kas 2018

SPE Student Chapter tarafından, “Türkiye'de Jeotermal Enerjinin Gelişimi-Zorlu Enerji Modeli” konulu konferans Zorlu Enerji katılımıyla Batman da düzenlendi.

Batman Üniversitesi SPE (Society of Petroleum Engineers)Student Chapter tarafından, “Türkiye’de Jeotermal Enerjinin Gelişimi-Zorlu Enerji Modeli” konulu konferans Zorlu Enerji Yurtiçi Yatırımlar Proje Geliştirme Yöneticisi Ural Halaçoğlu’nun katılımıyla Batı Raman Kampüsü Rektörlük Konferans Salonu’nda düzenlendi.

Konferansa Batman Üniversitesi öğretim elemanları ve öğrencileri katıldı.  TPAO Batman Bölge Müdürlüğü-Üretim Müdürü Mustafa Çetin ve diğer TPAO mühendislerininde katıldığı toplantı BAtman da yapıldı.

Program dahilinde, Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr.Öğr.Üyesi Şükrü MEREY’in giriş konuşmasıyla açılış yapıldı. Sonrasında Zorlu Enerji Yurtiçi Yatırımlar Proje Geliştirme Yöneticisi Ural Halaçoğlu “Türkiye’de Jeotermal Enerjinin Gelişimi-Zorlu Enerji Modeli” konulu bir sunumu gerçekleştirdi. Halaçoğlu sunumunda Zorlu Enerji’nin faaliyetlerini ve Jeotermal sektöründeki yatırımları hakkında bilgi verdi ve son 10 yılda Türkiye’nin jeotermal enerjiden elektrik üreten ülkeler sıralamasında Dünya’da ilk beş içerisine girdiğini belirtti.

Kaynak: Linkedin