Haberler

Stanford Üniversitesi’den ücretsiz online Rezervuar Jeomekaniği kursu

Frances C. Arrillaga Mezunlar Merkezi, Stanford, ABD (kaynak: flickr / hdzimmermann, creative commons
Cannur Bozkurt 21 Mar 2019

Stanford Üniversitesi tarafından jeoloji uzmanlarına, mühendislere, araştırma ve bilim insanlarına Rezervuar Jeomekaniği konulu 10 haftalık ücretsiz bir kurs verilecektir.

Stanford Üniversitesi, 1 Nisan – 13 Haziran 2019 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek olan Rezervuar Jeomekaniği hakkında ücretsiz çevrimiçi bir kurs sunuyor. Kurs, petrol ve jeotermal endüstrilerindeki jeoloji uzmanları ve mühendisleri ile stres ölçümleri ve araştırmaları ile ilgilenen araştırma yapan bilim insanları için tasarlanmıştır.

Kurs katılımcılarının jeoloji, jeofizik, sondaj ve petrol üretimi ilkelerine dair  ön bilgiye sahip olmaları önerilmektedir.

20 adet  90 dakikalık dersten oluşacak kurs boyunca, her hafta iki ders verilecektir. Verilecek ödevler ve sonuçlar ders notuna esas alınacaktır. Kursun tamamlanmasının ardından başarılı katılımcılara bir Başarı Belgesi verilecektir.

Kurs kapsamında ele alınacak konular ve kayıt yönergeleri hakkında daha fazla bilgi için Stanford Üniversitesi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy ,Stanford Online