Haberler

Streicher ve SWM ilk mobil Jeotermal Workover Kulesini tanıtıyor

Streicher ve SWM'den GWR100, ilk mobil workover kulesi
Cannur Bozkurt Cannur Bozkurt 24 Tem 2018

Yeni Jeotermal Workover Kulesi (GWR 100) ile MAX STREICHER GmbH& Co..KG aA şiirketi, Stadtwerke Münschen operatörü adına derin jeotermal projelerinde pompa değişimi için yenilikçi bir mobil tesis gerçekleştirmiştir. Federal Ekonomi ve Enerji Bakanlığı tarafından finanse edilen proje çerçevesinde, Workover Kulesi, 23 Temmuz’da, şirketler MAX STREICHER'in Deggendorf'taki merkezinde tanıtılmıştır.

GWR 100, şantiyeye tam olarak taşınabilen ve kuyu deliğinin hemen üstüne yerleştirilebilen kompakt bir ünitedir. Buna ek olarak bir konteynerde bulunan güç kaynağı ünitesi vardır. Kulelerin operasyonu ve kullanımı, yükseltici ve pompaların kurulması ve sökülmesi için gereken normal sürenin yarıya düşürülebilmesi için tasarlanmıştır. Bu aynı zamanda personel ve mobil vinçlere olan ihtiyacı da azaltmaktadır.

Taşıyıcı yarı römork, herhangi bir rotada esnek taşıma olanağı sağlayan çeşitli yönlendirilebilir akslara sahiptir. Bununala beraber, tam yüklü yarı römork, çekici araçla beraber 23 metrenin hemen altında bir uzunluğa sahiptir. Ayrıca bu Kule -20 ile +40 santigrat derecelerde dış ortamlarda kullanılabilmektedir. Aracın kanca yükü 100 ton, belirtilen gücü 403 kW’dır (540 hp).

Şimdiye kadar geniş alan gereksinimi olan birkaç vinçin yükselticileri ve pompaları monte etmesi ve sökmesi gerekirken, bu, GWR 100 kullanılarak elimine edilmektedir. GWR 100 nispeten çok daha küçük bir alana gerek duymaktadır. Dizel-hidrolik tahrik ünitesi, teçhizatın etrafına esnek bir şekilde yerleştirilebilirken, boru iskeleleri ve kontrol istasyonunun merdivenleri yerel duruma esnek bir şekilde uyarlanabilmektedir. Kuyu direği serbest durmakta ve iki hidrolik direk tarafından dik tutulmaktadır. Böylelikle çapa ipleri ve direk evreside gerekmemektedir.

Özetle GWR 100 tam olarak, çok daha hızlı kurulum, daha az karmaşıklık ve yükselticilerin ve pompaların kurulumunda ve çıkarılmasında ciddi bir zaman tasarufu sunmaktadır. Bunlara ek olarak daha az alana gerek duymakta ve daha yüksek güvenlik standartları sağlamaktadır.

Workover Kulesi bu yıl 16 Ekim’de Münih’te düzenlenen PraxsiforumGeothermie.Bayern etkinliğinde “Jeotermal Tesislerin İşletilmesi” çalıştayında tanıtılacaktır. Buradan Praxisfroum-Geothermie.Bayern 2018 için kayıt yapabilirsiniz.