Haberler

ThinkGeoEnergy tarafından sağlanan, kullanımı ücretsiz jeotermal enerji resimleri

Ekran Görüntüsü - Flickr'da ThinkGeoEnergy Geothermal Resimleri
Cannur Bozkurt Cannur Bozkurt 27 Haz 2019

ThinkGeoEnergy, Flickr'daki creative commons (yaratıcı ortaklıklar) lisans altında ücretsiz kullanım için jeotermal resimler / fotoğraflar sağlamaktadır. Farklı resim setlerini görmek için bkz. Www.flickr.com/thinkgeoenergy

Alexander Richter jeotermale seköre ilişkin fotoğraflara ve ücretsiz kullanıma ilişkin düşüncelerini paylaştı:

“Yaklaşık 6 yıl önce, jeotermal enerji endüstrisinde başladığımdan beri, iyi jeotermal resimler avlıyordum. Genellikle bulunan fotoğraflar ya iyi bir çözünürlükte değildi ya da telif hakkı nedeniyle kullanılamazdı.

Bu nedenle, insanların sunumları, web siteleri, makaleleri vb. İçin kullanabilecekleri resimleri paylaşmaları için birlikte çalıştığım endüstriyi ve insanları teşvik ettim. ThinkGeoEnergy web sitesinde Flickr ve diğer siteler aracılığıyla birçok resim kaynağı olduğumu göreceksiniz.

“creative commons (yaratıcı ortaklıklar)” lisansının birkaç seviyesi olsa da, özünde kullanacağınız görsele referans verirseniz, kullanmanıza izin veriyorlar.

İzlanda’nın kuzeyindeki üç jeotermal santral, Húsavík Kalina jeotermal santrali, Krafla ve Bjarnarflag jeotermal santrali resimlerini ekledim. Gelecekte ailem ile çıktığım tatilerde “jeotermal turlar”ı bırakmam gerektiğini düşünüyorum.

Bu yüzden hem santrallerde hem de etkinliklerde çektiğim resimleri sağlamak için iki yıl önce bir Flickr hesabı oluşturdum. Buradaki tüm resimler özgürce kullanılabilir ve yüksek çözünürlükte temin edilebilir. Size sormak istediğim tek şey, fotoğrafların nereden alındığı referansıdır (örneğin, ThinkGeoEnergy.com’un izniyle).

Resimler ayrı setlerde bulunabilir: www.flickr.com/thinkgeoenergy

Fotoğrafları paylaşmak istiyorsanız, Flickr’daki Grup Havuzuna fotoğraf ekleyebilirsiniz: https://www.flickr.com/groups/thinkgeoenergy/pool/

Dolayısıyla, mevcut resimler biraz İzlanda için odaklanmış olsa da, hepimizin her türlü jeotermal satışına yardımcı olmak için mevcut iyi resimleri arttırabiliriz.

Daha iyi jeotermal resimler görmek için çok sabırsızlanıyorum, ancak şimdilik özgürce paylaştığım fotoğrafları kullanabilirsiniz”

Kaynak: ThinkGeoEnergy