Haberler

Tutarlı katılım ve ortaya koyma – sosyal medyada jeotermal pazarlamanın anahtarı

Geo Energy Marketing'ten Patrick Hanson (sağda) ve Alexander Richter (ThinkGeoEnergy) röportaj sırasında
Cannur Bozkurt 15 Kas 2019

Geo Energy Marketing'ten Patrick Hanson ile yaptığımız röportajda, şirketlerin mevcut sosyal medya araçları ve platformları üzerine tutarlı bir katılım ve ortaya koyma ile konumlandırılmasının önemini tartışıyoruz. Düzenli içerik, piyasaya ilgi duyan müşteriler ve çalışanlar pazarlamanın anahtarıdır.

2019 GRC Yıllık Toplantısı sırasında ThinkGeoEnergy, jeotermal endüstrisinden meslektaşları ve arkadaşlarıyla birkaç röportaj yapmayı başardı. Sektörde iyi bir arkadaş olan Geo Energy Marketing Services’ten Patrick Hanson ile gerçekleştirilen röportajda pazarlama, jeotermal enerji ve konumlandırma hakkında konuşuyoruz.

Geo Energy Marketing Services, küçük ve orta ölçekli servis şirketleri için pazarlama ve sosyal medya hizmetleri sunmaktadır. Yıllar boyunca, birçok firmanın üzerinde birlikte çalıştık, şirketlerin tanıtımının “jeotermal enerji” kategorisinin geliştirilmesini de gerektirdiğini biliyoruz. Bu, jeotermal sektörüne konumlandırma hizmetleriyle el ele gider.

Sık sık yoksunluk yaklaşımı ve sosyal medyanın nasıl kullanılacağına dair anlayış eksikliği ile şirketler temsil ettikleri ve hak ettikleri ürün ve hizmetlerine dikkat çekmiyorlar.

Sektördeki şirketler genellikle özel bir pazarlama rolü için kaynaklara sahip değiller veya sosyal medya için içerik yaratmaya yeterince yatırım yapmamaktalar.

Kilit bir iş aracı olarak LinkedIn, jeotermal endüstrisi tarafından çok az kullanılmakta ve yalnızca şirket için değil, aynı zamanda kilit çalışanlar için de güncellenen profillere sahip olmak önemlidir. Şirketin her kademesinden çalışanların, sağlanan ağ oluşturma ve iş geliştirme fırsatlarını benimsemeleri de önemlidir. Jeotermal sektör bir bütün olarak sosyal medyayı yeterince kullanmıyor.

Twitter, haber paylaşımı için önemli bir araç haline geldi ve şirketler için harika bir araç olabilir, ancak yine de yeterince kullanılmadı. Patrick ayrıca Instagram’ın nasıl en ilgi çekici sosyal medya platformu haline geldiğini açıklarken, resimlerin kullanımı yaklaşımı biraz kısıtlıyor, ancak kesinlikle katılım için harika fırsatlar sunuyor.

Hem pazarlama yöneticisi hem de danışman olarak Patrick Hanson uzun bir deneyime sahip ve sosyal medyada ve platformlarda daha verimli çalışmak isteyen şirketlere paketler sunuyor. Sosyal medya yönetim paketleri sağlamak için, seçenekler hem şirketler için tüm platformun yönetilmesinden hem de markalı içerik oluşturulmasından kaynaklanmaktadır.

Şirketlerin sadece kendilerini tanıtmakla kalmayıp, aynı zamanda sektördeki herkesle yenilenebilir enerji bağlamında bir kategori olarak jeotermal enerjiyi konumlandırma ve pazarlama konusundaki önemini de tartışıyoruz.

Önemli olan, hepimizin endüstride işbirliği içinde olmamız; biz hem bir endüstri, hem de bireysel şirketler ve bireyler olarak, sektöre, potansiyel müşterilere ve kamuya olan bağlılığımızı ve tutarlılığımızı sunmalıyız.

Röportaj için Patrick’e teşekkür ederken, Şirketin etkinlikleri hakkında daha fazla bilgiyi geoenergymarketing.com adresinde bulabilirsiniz.

Jeo Enerji Pazarlama Hizmetlerinin Sosyal Medya kolları:

Kaynak: ThinkGeoEnergy