Haberler

Ulusal Jeotermal Akademisi’nden jeo-istatistik ve jeofizik dersleri, Reno/Nevada, 2019

Ulusal Jeotermal Akademisi'nin Saha Gezisi (kaynak: Nevada Üniversitesi, Reno)
Cannur Bozkurt Cannur Bozkurt 12 Mar 2019

Reno'da bulunan Nevada Üniversitesi, Ulusal Jeotermal Akademisi, Haziran 2019’da gerçekleşecek jeo-istatistik ve jeofizik dersleri ile 2019’a ilişkin bir program yayınladı.

Reno’da bulunan Nevada Üniversitesi’ndeki Ulusal Jeotermal Akademisi, Haziran 2019’da gerçekleşecek  jeo-istatistik ve jeofizik dersleri ile 2019’a ilişkin bir program yayınladı.

Nevada / Reno Üniversitesi Jeotermal Enerji Büyük Havza Merkezi’ndeki Ulusal Jeotermal Akademisi, jeobilim odağıyla 2019 yılında tekrar açılıyor.

Modül 1: Jeotermal Jeo-istatistik

Tarihler: 10-14 Haziran 2019 (Pazartesi – Cuma, 08:00 – 17:00)

Eğitmenler: Dr. Cary Lindsey ve Dr. Whitney Trainor-Guitton.

 

Bu ders, yerbilimleri ve mühendislik öğrencileri ve profesyonellerine, jeotermal arama ve üretim ile ilgili çeşitli veri kümeleri üzerinde keşifsel istatistiksel analizin nasıl yapılacağını ve bu verilerden 2B ve 3B istatistik modellerin nasıl oluşturulacağını öğretmeyi amaçlamaktadır. Katılımcıların, termal veriler, akışkan kimyası ve değişim mineralojisi gibi dünyadaki jeotermal alanlardan sektörle ilgili verileri kullanarak egzersizleri tamamlamak için ekipler halinde çalışmaları planlanmıştır. Kurs boyunca yapılan egzersizlere ek olarak, katılımcılar, jeostatistik yöntemlerini bitirme projelerinde kullanarak 2B ve 3B sıcaklık ve rezervuar modelleri oluşturmak için ekipler halinde çalışacaklar ve R, ArcGIS ve SGeMS yazılım ortamlarında coğrafi ve mekansal istatistik ve görselleştirmeleri tasarlamayı ve yürütmeyi öğreneceklerdir.

Modül 2: Jeotermal Jeofizik

Tarihler: 17 – 21 Haziran 2019 (Pazartesi – Cuma, 08:00 – 17:00)

Eğitmenler: Dr. Joe Batir, Dr. David Blackwell, Karen Christopherson ve Dr. Jeff Witter

 

Bu ders yerbilimleri ve mühendislik öğrencileri ve profesyonellerine, jeotermal arama ve kaynak geliştirmede yaygın olarak kullanılan jeofizik tekniklerin temellerini, özellikle termal jeofizik, manyetotellürik (MT), gravite ve manyetik yöntemleri öğretmeyi amaçlamaktadır. Geleneksel derslere ve grup tartışmalarına ek olarak, kurs katılımcıları öğrenmelerini pekiştirmek için hafta boyunca uygulamalı alıştırmalar yapacaklardır.

Kurs maliyeti: modül başına 1000 ABD doları olarak belirlenmiştir.

  • 24 Mayıs 2019 tarihine dek (modül başına 2 kredi) öğrenci başvuruları alınacaktır.
  • 3 Haziran 2019 tarihine dek profesyonellerden (sertifika) başvurular alınacaktır.
  • Başvurular, yalnızca kurs tamamlanana kadar (25 katılımcı ile sınırlıdır). kabul edilecektir.

Kurs bilgilerini buradan indirebilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy