Haberler

Uluslararası Yenilenebilir Enerji ve Gelişen Teknolojiler Konferansı (ICREET) – 13-14 Kasım 2019, Jakarta / Endonezya

Endonezya, Jakarta'da IFERP'in ICREET konferansı (kaynak: konferans web sitesi)
Cannur Bozkurt 2 Eyl 2019

Yenilenebilir Enerji ve Gelişen Teknolojiler Uluslararası Konferansı (ICREET - 19), 13-14 Kasım 2019 tarihlerinde Jakarta / Endonezya'da, Endonezya'nın enerji bağımsızlığı için jeotermal enerji konulu özel bir konferans temasıyla düzenlenecek.

Uluslararası Yenilenebilir Enerji ve Gelişen Teknolojiler Konferansı (ICREET – 19) 13-14 Kasım 2019 tarihlerinde Jakarta’da gerçekleşecek. Yenilenebilir Enerji, onurlu çevreciler, seçkin profesörler, öğrencilerle birlikte bilim adamları ve genç araştırmacılar aracılığıyla çeşitli yenilenebilir enerji yelpazesini aydınlatacaktır. Genç beyinlerin araştırmalarını sergilemeleri ve uzmanlarla buluşmaları için altın bir platform olacaktır. Eğitim ve etkileşime elverişli bir ortam sağlayacaktır. Endonezya “Enerji Bağımsızlığı için Jeotermal”, bu yılki etkinliğin ana teması.

Gayri resmi bir ortamda derinlemesine araştırma fikir alışverişinde bulunma fırsatı sunan Yenilenebilir Enerji Teknolojilerinin zamanında ve ortaya çıkan ilgi alanlarına odaklanmaktadır. En son araştırma gelişmelerinin, erken aşamadaki çalışmaların ve muhtemelen tartışmalı sonuçların, atölye çalışmalarının tartışılmasını ve yayılmasını teşvik etmek için konferans, dünyanın dört bir yanından ilgi alanındaki önde gelen araştırmacıları, mühendisleri ve bilim insanlarını bir araya getirecek.

ICREET-2019, Endüstri uzmanları ile Akademik uzmanlar arasında teknolojik yeniliklerle ilgili yaklaşım ve fikir alışverişinde bulunacak bir köprü oluşturacak. ICREET-2019, Endüstri profesyonellerine, dünyadan araştırmacıları küresel dünyayı yönlendirmeye yardımcı olacakları sergilemek için bir platform sağlayacak. İnovasyon teknolojilerini daha fazla yeniden tanımlamak için tecrübeli uzmanların teknik önerilerini değerlendirebilirler. Endüstri uzmanları makalelerini Uluslararası öneme sahip saygın dergilerde yayınlayabilir. ICREET konferansıyla ilgili dergilerde, ekstra ücrete tabi scopus endeksli dergide yayınlanmaktadır. ICREET-2019’da sunulan makaleler, bilim Direct, Research Pedia ve Academic kütüphanesi gibi tanınmış bilimsel alanlarda alıntı yapmak için hazır olacaktır.

Açılış konuşmacıları

  • Bayan Kris Pudyastuti, Toprak ve Enerji Teknolojisi Fakültesi, Petrol Mühendisliği Bölümü, Universitas Trisakti Indonesia
  • Yudistian Yunis, Direktör – PT PLN Gaz ve Jeotermal Endonezya

Konferans Başkanı

  • George Barber, ASEAN İş Geliştirme, Ülke Müdürü Endonezya

Kaynak: ThinkGeoEnergy