Haberler

UNU Jeotermal Eğitim Programı UNU üyelerine MSc ve Doktora Bursları sunuyor

2018 UNU Jeotermal Eğitim Programı Mezunları (kaynak: UNU GTP)
Cannur Bozkurt 25 Kas 2019

İzlanda merkezli UNU Jeotermal Eğitim Programı, eski UNU üyelerine İzlanda'da yüksek lisans ve doktora çalışmaları için burs imkânı sunuyor.

Birleşmiş Milletler Üniversitesi Jeotermal Eğitim Programı (UNU GTP), eski UNU Fellow’larına yüksek lisans veya doktora bursu başvurusu yapma fırsatı sunuyor. Burs, başarılı başvuru sahiplerinin İzlanda Üniversitesi veya Reykjavík Üniversitesi’nde öğrenim görmelerini sağlayacak ve öğrenim ücretlerinin tamamını ve yaşama ödeneğini kapsayacak. Duyuruya UNU GTP web sitesinden de erişilebilir.

Burslar, UNU-GTP’deki Altı Aylık Eğitim Programını tamamlayan Üyelere verilecek.

Yüksek Lisans veya Doktora Bursu için değerlendirilmek isteyen adaylar, başvuru formunun ilgili bölümlerini tamamlayarak UNU-GTP’ye başvurabilirler. Aksi talep edilmedikçe başvurular 2 yıl geçerli olacaktır.

Lütfen başvuru formunu Ludvik S. Georgsson’a gönderiniz: lsg@os.is ve cc: unugtp@unugtp.is.

Lütfen aklınızda bulundurun:

  • Bir Yüksek Lisans Bursuna başvuran üyeler, başvuruları ile devam etmeyi planladıkları araştırma konularının veya projelerinin açık bir özetini vermelidir.
  • Doktora Bursları için başvuran üyeler, başvuruları ile birlikte açık ve ayrıntılı bir proje teklifi sunmalıdır.

Bu bursa kabul edilmek için tüm başvuru sahiplerinin:

  • Sertifikalı bir üniversiteden üniversite diploması olmalı.
  • Başvuru ile ilgili tüm bilgilerin, yani sertifikaların, notların, vb. UNU-GTP’ye son başvuru tarihinden önce ulaştığından emin olmalı (ancak, 6 Ay Eğitim Programı için UNU Bursu başvurusu ile birlikte gönderilen onaylı veriler referans alınır.).

Başvurular için son tarih, her yıl 30 Kasım’dır.

Tüm başvurular, başvuru sahiplerinin akademik kayıtlarına ve İzlanda’daki 6 Aylık Eğitim sırasındaki genel performanslarına göre değerlendirilecektir.

Sonuçlar UNU-GTP web sitesinde ertesi yıl Ocak ayının sonunda açıklanacak.

Kaynak: ThinkGeoEnergy