Haberler

Video – Yeni Zelanda’da bir jeotermal enerji santrali inşası

Ngawha jeotermal projesi sahası, Yeni Zelanda (kaynak: video ekran görüntüsü / Top Energy)
Cannur Bozkurt 24 May 2019

Yeni Zelanda merkezli Top Energy tarafından paylaşılan video, Yeni Zelanda'daki 32 MW Ngawha jeotermal enerji projesinin inşaatıyla ilgili ayrıntıları paylaşıyor.

Yeni Zelanda enerji şirketi Top Energy, bu yılın Mart ayında, Ngawha jeotermal enerji santrali projesinin gelişimini gösteren bir video paylaştı.

Başlangıçta 2021 yılında faaliyete geçmesi planlanan proje, geliştirme faaliyetlerinde daha hızlı ilerleme kaydedilmesi nedeniyle programın 8 ay ilerisinde.

Santral, mevcut ilk santralin 25 MW’lık bir uzantısı olarak planlanmış, ancak tasarımdaki iyileştirmeler bunu 28 MW’a çıkarmıştır. Santralin, öngörülenin ötesinde olumlu sonuçlanan testleri nedeni ile, 31,8 MW kurulu güce sahip olması bekleniyor.

Santral, Ormat Technologies tarafından 2020 yılının Ağustos ayına kadar faaliyete geçmesi beklenen bir işletme başlangıcıyla inşa ediliyor. Ormat devir teslim edilmeden önce üretilen elektrikten elde edilen geliri paylaşacak, bu nedenle tesisin en kısa sürede işletime alınması için yeterli bir güce sahip olacak.

Kaynak: ThinkGeoEnergy