Haberler

Webinar: Geosoft Oasis Montaj 3D Jeotermal Alan Modellemesi, 25 Ocak 2018

Geosoft Web Semineri ekran görüntüsü
Eren Günüç 10 Oca 2018

Geosoft tarafından düzenlenen ücretsiz web seminerinde, jeotermal alanlarda gravite ve manyetik verilerin diğer jeofizik verilerle ve ayrıntılı jeolojik ölçümlerle başarıyla nasıl entegre edeceğiniz gösterilecektir.

Geosoft tarafından düzenlenen ücretsiz web seminerinde, gravite ve manyetik verileri diğer jeofizik verilerle ve ayrıntılı jeolojik ölçümlerle başarıyla nasıl entegre edeceğiniz gösterilecektir.

Bu online web seminerinde Gerry Connard, yeryüzü, manyetik, kaya özellikleri, jeolojik haritalama, kuyular ve sismik verileri, Warner Vadisi, Oregon, Havzasının jeotermal olasılığının 3D yapısal modelini oluşturmak için nasıl entegre edeceğini gösterecek.

Potansiyel saha yöntemleri jeotermal kaynak araştırmalarında yararlıdır, zira bunlar yeraltı jeotermal akışkanların yönlendirilmesinde rol oynayacak yapıları (fay, kırık zonları veya jeolojik temaslar) vurgularlar. Bu vaka çalışması, onları ayrıntılı bir GM-SYS 3D modeline entegre etmek için çeşitli veri setlerinden yararlanmak için kullanılan adımları gösterecektir.

Sunum, Tilt Derive kaynak derinliği, GM-SYS profil modellerinden GM-SYS 3D modelleri oluşturma ve GM-SYS 3D modelleri için kısıtlamalar kullanma gibi muhtemelen daha az bilinen Oasis montaj özelliklerinden nasıl yararlanacağınızı gösteriyor.

Gerry Connard, lisans eğitimini Austin Üniversitesi’nden alarak Matematik ve Fizik bölümünden mezun oldu ve Oregon Eyalet Üniversitesi’nden (OSU) jeofizik alanında yüksek lisans yapmadan önce 4 yıl ABD Deniz Kuvvetleri’nde subay olarak çalıştı. OSU’daki Jeofizik grubunda 1981 yılına kadar araştırma görevlisi olarak çalıştı ve OSU’daki 9 meslektaşı ile Northwest Geophysical Associates (NGA) birliğini başlattı. 1981’den 2007’ye kadar NGA’nın başkanlığını yürüttü, GM-SYS Profile ve GM-SYS 3D’nin geliştirilmesini yönetti. 2007’de NGA yazılım bölümü Geosoft ile birleşti. Gerry halen Kıdemli Bilim İnsanı olarak Geosoft için  görev yapmaktadır.

Webinar Tarih/Saati : 25 Ocak 2018, 21:00 (Türkiye Zamanı ile)

Web seminerine kayıt için tıklayın.

Ayrıntılı bilgi için Wayne Higgins ile iletişime geçebilirsiniz: Wayne.Higgins@geosoft.com

Kaynak: E-Posta Bildirimi