Haberler

WING, Jeotermalde Kadınlar, Duyarlılık Ödülü 2019 – Charis Wong

WING Ödül Kazananlar 2019 - sağ üst Charis Wong
Cannur Bozkurt 4 Kas 2019

Bu yıl Jeotermal'de Kadınların (WING) 2019 WING Duyarlılık ödülü kazananı, L'Institut National de la Recherche Scientifique’den (INRS)Charis Wong.

Bu yıl ikincisi gerçekleşen Jeotermal’de Kadınlar (WING) Ödülleri, Eylül 2019 Kaliforniya’daki Palm Springs’teki GRC Yıllık Toplantısı ve Expo’da hak kazanan dört alıcıya verildi. Bu ödüller her yıl iş arkadaşları tarafından jeotermal sektöründe kadınların tanıtımı, geliştirilmesi ve eğitimi konusundaki katkıları sebebiyle seçilen kişilere verilmektedir. Kazananların seçilme nedeni WING’in dört temel değerini içermeleriydi: Cesur, Güçlendirici, Açık fikirli ve Duyarlı.

Bu haberde üçüncü ödülü sunuyoruz.

 

DUYARLI: Charis Wong, L’Institut National de la Recherche Scientifique (INRS)

  • Güvenli çalışma ortamları yaratmak
  • Açık fikirli olma ve başkalarının durumlarına empati etmek
  • Sınırlarının ötesinde düşünmek; dünya insanı olmak
  • Sosyal sorumluluk göstermek; sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunmak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Charis, karşılaşacağınız en alçak gönüllü insanlardan biri ama yine de duyarlı olduğu konulardan ötürü ünü okyanusları geçiyor, bunlardan biri cinsiyet eşitliği ve kadın hakları. WingMan Özel Görev Gücü’nün başlatılmasının arkasındaki önemli güçlerden biri Mercury Enerji’de çalışırken, kadınların başarılı olmasına ve seslerinin duyulmasına yardımcı olma amacıyla bir grup erkekle birlikte çalıştı. Bu, kendine güvenini önemli ölçüde artıran Charis için büyük bir adımdı.

Yaklaşık bir yıl önce, Charis Hindistan’ın Sonagachi kentinde Freeset’te (https://freesetglobal.com/) çalışmak üzere Mercury’deki görevinden ayrıldı. Gelişmiş ülkelerde yaşayabilecek kadar şanslı olan birçoğumuza kıyasla, bir nedenden ötürü standart dışı koşullarda inanılmaz derecede güvensiz bir mahallede yaşamayı seçti ve o neden; kadınların seks ticaretinden kurtarılmasına yardım etmek. “Resmi” rolü, kadınların seks ticareti dışında para kazanmalarını sağlayacak becerileri öğretmekti; ancak, aynı zamanda bir akıl hocası, bir arkadaş, ağlayacak bir omuz ve tanıştığı kadınların çoğunun bir “kız kardeşi” idi.

Bu görevi üstlenmek için yaptığı fedakarlıklar büyüleyiciydi ve WING, bu yılki “Duyarlılık” ödülünü Charis’ten daha fazla hak eden bir kimseyi düşünemez.

BU HİKAYEDEN İLHAM ALDINIZ MI?  BİR SONRAKİ ÖDÜLLER İÇİN ADAYLAR 2020 YILININ ORTALARINDA SEÇİLECEK!

Daha fazla bilgiye WING web sitesinden ulaşabilrsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy