Haberler

WING’e liderlik etmek ister misiniz? 31 Mart 2019’a kadar başvurabilirsiniz.

WGC 2015’te Jeotermal Kadınlarda (WING) (kaynak: WING)
Cannur Bozkurt Cannur Bozkurt 8 Şub 2019

6 yıldır sürdürdükleri Jeotermalde Kadınlar (WING) yönetimini devretmek için Andy Blair ve Yeni Zelanda'daki ekibi bir sonraki WING'in rolünü üstlenmeye hazır ve istekli olduklarını düşünen WING Ülke / Bölgesel Ekiplerinden başvurularını bekliyor.

Yakın zamanda duyurulan bir yayında, Jeotermalde Kadınlar (WING), 1.360 üyeden oluşan “kabileyi” ifade etmek için bir çağrı  yaptı.  Çağrının bir özeti aşağıdadır.

Sevgili WING kadınları ve WING Erkekleri,

2013 yılında Nevada Las Vegas’ta gerçekleşen GRC atölyesinde başladığımızdan bu yana gurur duyduğumuz çok şey var. Şu anda 1.360’dan fazla üyemiz var.

Son altı yıldır Yeni Zelanda, WING Küresel Ekibi olarak görev yaptı ve İzlanda’ya Giden Yol Haritası, WING Belgeseli, WINGman Özel Görev Gücü ve diğerleri gibi inisiyatifler geliştirdi. Diğer tüm WING ülke takımlarını kurdular ve desteklediler, üyelere tavsiye ve destek sağladılar. Fakat daha da önemlisi, WING’in altyapısını, markalaşmasını ve stratejisini geliştirdiler, insan enerjisini (tüm şaşırtıcı insanlarla birlikte) ve bugün olduğu harekete dönüştürmek için liderlik sağladılar.

Pek çok harika şey başarıldı ve küresel jeotermal toplumumuzda gerçek bir kültür değişimi gördük – ama yine de yapılacak çok iş var.

Yeni bir WING Global Ekibinin, yükü yeni on yıla götürme zamanı geldi. Yeni Zelanda, 2020 Dünya Jeotermal Kongresi’nde WING Global Ekibi olarak görevine son verecek ve dizginleri devralacak yeni bir WING Küresel Ekibi olacak. Yeni Zelanda, devir sonrası 1 yıllık bir süre için geçişi destekleyecek ve elbette hala WING’in süper aktif bir parçası olacak.

Şimdi bir sonraki WING Küresel Takımının rolünü almaya istekli ve hazır olduklarını düşünen WING Ülke / Bölgesel Ekiplerinden İlgi İfadelerini arıyoruz. Bu, önümüzdeki 3 yıl için küresel stratejiyi belirlemek, liderliği bağlamak ve sağlamak, misyonumuzla uyumlu girişimler geliştirmek ve uygulamak ve şimdiye kadar yapılan iyi işleri sürdürmek anlamına geliyor. Bu, sektörümüzde dünya genelinde çalışan kadınların (ve erkeklerin) hayatını olumlu yönde etkileme şansınızdır.

Lütfen bir sonraki WING Küresel Ekibi olma konusundaki ilginizi ifade ederek 31 Mart Pazar gününe kadar bize e-posta gönderin (info@womeningeothermal.com). Lütfen aşağıdakileri ekleyin:

WING için vizyonunuzu ve Ülke WING Ekibinizin neden seçilmesi gerektiğini 600 kelimeden daha azıyla tanımlayın.

Teklif ettiğiniz WING Global Team üyelerinin isimlerini ve kısa biolarını (en fazla 1-2 paragraf) listeleyin (bu 5-10 kişi arasında olmalıdır).

Lütfen bunun gönüllü olarak yapıldığını unutmayın (birini çabalarınızı desteklemesi / finanse etmesi için ikna edemediğiniz sürece), ancak mevcut küresel ekip bunun çok faydalı olduğunu kabul edecektir. Ve dürüst olmak gerekirse bugüne kadar yaptığım en tatmin edici iş.

Dışardaki herkese teşekkürler, jeotermalde toplumsal cinsiyet eşitliğine doğru gidiyoruz  Aynen böyle devam!!

Andy Blair,

WİNG Küresel Müdürü

Kaynak: ThinkGeoEnergy