Haberler

Zarar görmüş jeotermal tesislerin geri kazanılması, First Gen’in kazancının ikiye katladı

Tongonan, Leyte Jeotermal santrali, Filipinler
Cannur Bozkurt Cannur Bozkurt 15 May 2019

First Gen Corp., 2019 yılının ilk çeyreğinde yıllık % 104 artışla 81 milyon $’lık net gelir açıkladı. Şirket, doğal gaz, jeotermal ve hidroelektrik platformları dahil olmak üzere yenilenebilir enerji varlıkları portföyünü elinde bulundurmaktadır. Tekrarlayan kazançlarda yüzde 86’lık bir artış, büyük ölçüde şirketin birleşmiş Leyte ve Tongonan jeotermal tesislerinin normal faaliyetlerine geri dönüşüne ve geri kazanılmasına … Continue reading Zarar görmüş jeotermal tesislerin geri kazanılması, First Gen’in kazancının ikiye katladı

First Gen Corp., 2019 yılının ilk çeyreğinde yıllık % 104 artışla 81 milyon $’lık net gelir açıkladı. Şirket, doğal gaz, jeotermal ve hidroelektrik platformları dahil olmak üzere yenilenebilir enerji varlıkları portföyünü elinde bulundurmaktadır.

Tekrarlayan kazançlarda yüzde 86’lık bir artış, büyük ölçüde şirketin birleşmiş Leyte ve Tongonan jeotermal tesislerinin normal faaliyetlerine geri dönüşüne ve geri kazanılmasına bağlandı. Bu santraller, Aralık 2017’de Typhoon Urduja tayfunu sırasında zarar görmüştü.

First Gen başkanı ve COO Francis Giles Puno’ya göre, jeotermal varlıklarının, verimlilik ve esnekliği artırmak ve tasarruf sağlamak için girişimlerde bulundukları için daha iyi performans göstermeye devam etmesi bekleniyor.

Kaynak: ThinkGeoEnergy