Haberler

2023 Avrupa Jeotermal Doktora Günleri için özet gönderimi başladı

Avrupa Jeotermal Doktora Günleri 2023 (kaynak: EGPD)
Merve Uytun 23 Oca 2023

4-6 Nisan 2023 tarihlerinde İngiltere, Glasgow'da yapılacak olan Avrupa Jeotermal Doktora Günleri için bildiri özetleri kabul edilmektedir.

Bildiri gönderimi şu anda Avrupa Jeotermal Doktora Günleri (EGPD) 2023 için poster oturumları ve kısa sunumlar için açıktır. Bildiriler 5 Şubat 2023 tarihine kadar kabul edilecektir.

Ayrıca etkinliğe sponsorluk fırsatları da devam etmektedir. İlgilenen şirketler sponsorluk seçeneklerini değerlendirmeye davet ediliyor.

Bu yılki etkinlik 4 – 6 Nisan 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Konferans ilk kez Birleşik Krallık’ta Glasgow Şehri’nde yapılacak. Şimdi 14. edisyonunda, EGPD Avrupa’daki üniversitelerde düzenleniyor ve normalde 50-80 doktora öğrencisi katılıyor. Bu yılki etkinlik Glasgow Üniversitesi, Strathclyde Üniversitesi ve Edinburgh Üniversitesi’nden öğrenciler tarafından düzenleniyor.

Üç günlük etkinlik, doktora araştırmacılarına çalışmalarını sergilemek ve jeotermal topluluktaki diğer doktora öğrencileriyle ağ kurmak için bir platform sağlamayı amaçlıyor. Glasgow Üniversitesi ve Strathclyde Üniversitesi kampüslerinde düzenlenen iki günlük konuşmalar ve poster sunumları (davetli açılış konuşmacıları dahil) olacak. Üçüncü gün, bir çalıştay ve Glasgow’daki BGS GeoEnergy Gözlemevi’ne yarım günlük saha gezisinden oluşacaktır.

Geçen yılki EGPD 2022, Almanya’nın Aachen şehrinde düzenlendi ve 54’ü doktora öğrencisi olmak üzere 80 katılımcı katıldı. Etkinlikte çok sayıda açılış sunumu, öğrencilerin araştırmalarını vurgulayan poster oturumları ve çok çeşitli sosyal etkinlikler yer aldı.

Daha fazla ayrıntı resmi etkinlik web sitesinde mevcuttur.

Kaynak: ThinkGeoEnergy