Haberler

Almanya, Bavyera jeotermal enerji pazarı umut verici bir görünüm sergiliyor

Almanya, Bavyera'daki jeotermal santrallerin ve projelerin haritası (kaynak: sunum ekran görüntüsü)
Cannur Bozkurt 9 Eki 2020

Enerchange/ThinkGeoEnergy tarafından yapılan son web semineri, Almanya, Bavyera jeotermal enerji pazarı için umut verici görünümü vurguladı. 14 Ekim 2020'de gerçekleşecek 8. Praxisforum Geothermie.Bayern etkinliğinde, daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Geçen hafta gerçekleşen Jeotermal Odaklanma web semineri, Orta Avrupa’daki en hızlı büyüyen jeotermal pazarının gerçek gelişim durumunu sundu. Alman Enerchange ajansı yöneticisi ve web sitesi Tiefe Geothermie editörü Jochen Schneider, Bavyera Pazarı’nı ve bir hafta içinde yapılacak Praxisforum Geothermie.Bayern programını tanıttı.

Şimdiye kadar Münih ve çevresinde 300 MWth’den fazla kapasiteye sahip yaklaşık 20 santral kuruldu. Aslında, jeotermal sıcak nokta doğuda yoğunlaşıyor; Silenos Energy tarafından Garching an der Alz’de ve geliştirilmekte olan beş birleşik ısı ve enerji santralinde bulunuyor. Bunlardan ikisi yetkili makamların izinleriyle sondaj yapmaya hazır, Marubeni’nin Kirchanschöring’deki projesi sondaj sahası inşaat aşamasında.

Münih civarında, ısıtma ve kombine ısıtma ve elektrik projelerinin de dahil olduğu başka projeler de geliştirilecek. Jeotermal kalkınma, jeotermal ısı projeleri ve ısı ağları için finansman sağlayan, aslında iyileştirilmesi tartışılan Yenilenebilir Kaynaklar Yasası (EEG) çerçevesinde geliştirilecek.

Tüm bu gelişmeler, 14 Ekim 2020’de Praxisforum Geothermie.Bayern’in yıllık konferansının odak noktası olacak. Finansman, ısıtma projeleri ve kombine ısı ve güç projeleri tanıtılacak ve tartışılacak. Etkinlik, sitede yaklaşık 50 katılımcıyla ve çevrimiçi katılım imkanıyla Pullach’ta gerçekleştirilecek. Almanca sunumlar eş zamanlı olarak İngilizce’ye çevrilecek. Çevrimiçi etkinlik ayrıca sponsorlar Rödl & Partner, Turboden ve NW-Assekuranz’ın video ve sunumlarının yer aldığı sanal bir sergiye de ev sahipliği yapıyor.

Program ve kayıt hakkında daha fazla bilgi için lütfen web sitesini ziyaret ediniz (www.praxisforum-geothermie.bayern).

Kaynak: ThinkGeoEnergy