Haberler

Dünya Jeotermal Kongresi 2020 – Sanal Etkinlik ve Küresel Güncellemeler – 27 Nisan 2020

WGC 2020 - Sanal Etkinlik - Küresel Jeotermal Güncellemeler - 27 Nisan 2020
Cannur Bozkurt 17 Nis 2020

2020 Dünya Jeotermal Kongresi'nin ertelenmesine rağmen, organizatörler 27 Nisan 2020'de sanal bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya karar verdiler ve Jeotermal Enerji Üretimi ve Jeotermal Doğrudan Kullanım ile ilgili küresel güncellemeleri yayınlama kararı aldılar.

Uluslararası Jeotermal Derneği (IGA) ile birlikte İzlanda’da Reykjavik’deki 2020 Dünya Jeotermal Kongresi (WGC) Düzenleme Komitesi, 27 Nisan 2020 Pazartesi günü sanal bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Reykjavik’te merakla beklenen WGC’nin gelecek yılın Mayıs ayına ertelenmesinin ardından, Düzenleme Komitesi, küresel jeotermal topluluğu birbirine bağlamaya ve bu zorlu zamanlarda hak ettiği dikkat dağıtıcı şeyleri herkesle paylaşmaya çalışmaya devam ediyor. Bu çerçevede düzenlenen etkinlik WGC web sitesinde yayınlanacak. İzlanda Cumhurbaşkanı, Organizasyon Komitesi ve IGA’nın söylevleri ile ülkelerin güncellemelerini içeren sunum başlıkları şu şekilde: Jeotermal Güç ve Jeotermal Doğrudan Kullanımla ilgili Küresel Güncelleme.

Etkinlik zamanı: 27 Nisan 2020 Pazartesi – 14:00 İzlanda saati – 17:00 Türkiye saati

Diğer zaman dilimleri: 11:00 (Tokyo), 21:00 (Cakarta), 17:00 (Nairobi), 16:00 (Berlin), 10:00 (New York), 07:00 (San Francisco), 02:00 +1 gün (Auckland)

WGC 2020 Organizasyon Komitesi Başkanı ve İzlanda ulusal enerji şirketi Landsvirkjun’da Jeotermal Başkanı Dr. Bjarni Pálsson konuya ilişkin şu açıklamada bulundu: “Dünyadaki koşullar nedeniyle WGC 2020’yi ertelemek zorunda kalırken, etkinliği bir yıl erteleme kararı sürecinde katılımcılar ve sponsorlar tarafından verilen anlayış ve sürekli destek için minnettarız. Bu nedenle, küresel jeotermal topluluğunu bir arada tutmak istedik ve küresel jeotermal güncellemelere sahip dokümanların sunumunu içeren sanal bir etkinlik düzenlemeyi düşündük. Bu güncellemeler, endüstrimizin son birkaç yılda kaydettiği büyük ilerlemeyi vurgulamakta ve sanırım Reykjavik’te önümüzdeki sene sektörümüze yönelik tartışmalar için harika bir alt yapı oluşturacak. İzlanda Cumhurbaşkanının desteğini sürdürmesinden onur ve İzlanda hükümetinin jeotermal için verdiği bağlılık seviyesini de göstermesi nedeni ile memnuniyet duyuyoruz.”

Taslak Gündem:

  • WGC2020 Düzenleme Komitesi – Dr. Bjarni Pálsson ve Hidda Thorsteinsson
  • İzlanda Cumhurbaşkanı Gudni Th. Jóhannesson Söylevi
  • IGA Başkanı ve İcra Direktörü, Alexander Richter ve Dr. Marit Brommer Söylevi
  • WGC2020 Teknik Komitesi Başkanı Prof. Roland Horne Söylevi
  • Küresel Jeotermal Enerji Güncellemesi – Gerald Huttrer
  • Küresel Jeotermal Doğrudan Kullanım Güncellemesi – Dr. John Lund
  • Dr. Juliet Newson, WGC 2020 Yönetim Komitesi Başkanı, Frída Ómarsdóttir, GRÓ Jeotermal Eğitim Programı ve IGA Başkanı Andy Blair’in Söylevleri

Etkinlik, WGC 2020 web sitesinde yayınlanacak.

Etkinlikten sonra, güç ve doğrudan kullanımla ilgili küresel güncellemelerin yanı sıra 88 ülke güncellemesi, IGA’nın Döküman Veritabanından indirilebilecek.

Etkinliğin kaydı etkinlikten sonra paylaşılacaktır.

Kaynak: ThinkGeoEnergy