Haberler

EUROCORR 2022 – Kurita, jeotermal çözümler üzerine çeşitli konferanslar

Kurita: Ayaklarımızın Altındaki Isının Zorluklarında Ustalaşın (kaynak: YouTube ekran görüntüsü, Kurita Global kanalı)
Merve Uytun 27 Ağu 2022

Kurita, 28 Ağustos - 1 Eylül 2022 tarihlerinde, EUROCORR2022'de, jeotermal tesislerde korozyon koruması ve kireç önleme hakkında sunumlar yapacak.

EUROCORR 2022 yıllık konferansı 28 Ağustos – 1 Eylül tarihlerinde Almanya’nın Berlin kentinde “Değişen Dünyada Korozyon – Enerji, Hareketlilik, Dijitalleşme” odaklı gerçekleştirilecek. Kurita, global bir ekip olarak, laboratuvar ve saha çalışmalarının sonuçları üzerinde korozyon ve kireçlenmenin önlenmesi için çözümler sunar.

Avrupa Korozyon Kongresi (EUROCORR), Avrupa Korozyon Federasyonu’nun (EFC) amiral gemisi etkinliğidir ve bilimsel konuşmalar, poster sunumları ve geniş sergi ile en yüksek akademik düzeyde ve endüstriyel varlığa sahip korozyon kongresi olarak kabul edilmektedir. Korozyon ve kireç önleme de dahil olmak üzere çeşitli konularla ilgilenir; endüstrideki en kalıcı, zamansız su arıtma problemlerinden ikisi. EUROCORR 22 programı ve programı buradan görüntülenebilir.

Kurita’nın EUROCORR’daki varlığı on yıldan fazla bir süredir kayda değerdir. 2022’de Kurita, EUROCORR’a dört bilimsel sunumla katılıyor; jeotermal alanlarda korozyon ve kireç önlemeye katkıları.

Kurita’nın jeotermalde korozyon önleme konusundaki çalışmaları iki farklı sunumda sunulacaktır.

Korozyon, bir jeotermal sıvıda bulunan çeşitli çözünmüş kimyasal bileşiklerin, genel hasarı hızlandırabilecek yüksek sıcaklık ve yüksek basınç koşullarıyla birleşmesi nedeniyle oluşur. Karbon çeliği, diğer metallerle uyumluluğu ve uygun maliyeti nedeniyle endüstride yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kurita’nın korozyon önleme konusundaki ilk sunumu, jeotermal sistemlerde karbon çeliğinin korozyon kontrolüne ayrılmıştır. Çeşitli deneysel koşullar kapsanmaktadır ve bu konuyu ele almak için modern, etkili yaklaşımlarla etkili yöntemler mevcuttur. Kurita’nın ikinci katkısında, saha uygulamalarından sürdürülebilir korozyon önleyici uygulamalar tanıtıldı. Korozyon, kireç ve biyolojik kirlilik üzerinde üçlü etkiye sahip olan Kurita’nın özelleştirilmiş teknolojisinin olağanüstü performansı vurgulanacak. Seçilen sonuçlar, seçilen inhibitörlerle gerçekleştirilen laboratuvar testlerini ve uygulamanın kendisinin sürdürülebilir bir bileşeni olarak sahadaki performansı içerecektir.

Ölçekleme, jeotermal sistemler için en zorlu konulardan biridir. Kurita, organik ve inorganik yağışları önlemek ve azaltmak için yenilikçi çözümlere sahiptir.

Kurita’nın diğer bilimsel sunumlarından biri, bu tür sistemlerde en sık görülen ölçeklerden birinin tam hikayesini kapsar: demir silikat; Jeotermal tuzlu sularda oluştuğu için yapısı jeolojik benzerlerinden tamamen farklı olan kalıcı bir tortu.

Laboratuvar deneyimini ve bilgisini bir adım öteye taşıyan “Jeotermal Süreçte Ölçeklendirme için Yenilikçi Çözümler” dersi, dünya çapındaki gerçek yaşam tesislerinde jeotermal ölçeklendirmenin etkileyici dünyasını araştırıyor. Ölçek oluşum mekanizması mineral oluşum özelliklerine bağlı olduğundan, jeotermalde sürdürülebilir enerji üretimini sürdürmek için her bir ölçek tipini önlemek ve dağıtmak için farklı yöntemler vardır. Pilot tesis denemesinden elde edilen umut verici sonuçlar, ölçekleme inhibisyonuna yönelik tamamen yeni bir yaklaşımı sürdürmek ve doğrulamak için birkaç yerinde saha denemesi sonuçlarıyla ilişkilendirildi.

Kurita, her türlü su arıtma uygulamasından elde edilen mevcut deneyimleri kullanarak tüm dünyada jeotermal kullanımını desteklemeyi amaçlamaktadır. Jeotermal pazarına katkının yanı sıra, fosforsuz ve ağır metal içermeyen korozyon inhibisyonu ile soğutma suyu uygulamaları da sunulacaktır.

Eurocorr 2022 sunumları için Berlin’de Kurita ile tanışın, programa ve programa buradan erişin.

Sizin için en iyi özelleştirilmiş çözümü araştırmaktan memnuniyet duyacak olan şirketin alanındaki uzmanlarla iletişime geçmekten çekinmeyin.

Kaynak: ThinkGeoEnergy