Haberler

GEE-2 Projesi Kanada pazarı gezisi ve bilgilendirme toplantısı, JESDER

Geo-Energy Europe 2 Projesi (GEE-2) paydaş haritası (kaynak: e-posta bildirimi)
Merve Uytun 18 Nis 2022

JESDER'in paydaşı olduğu GEE-2 Projesi kapsamında, Kanada'ya ülke pazar seyahati gerçekleştirilecek. Geziden önce katılımcı KOBİ'lere ve proje sorumlularına yönelik çevrimiçi bir bilgilendirme toplantısı düzenleniyor.

GEO-ENERGY EUROPE metakümesi, Avrupa’daki küçük ve orta ölçekli şirketlerin uluslararasılaşmasını desteklemektedir. Uluslararası erişimi artırmak için meta-kümelenme, özellikle Kanada, Şili ve Kenya’daki hedef pazarlarda kümelenmeleri yapılandırarak ortaklıklar kurmuştur. Bu nedenle proje ortakları, KOBİ’lerine bu pazar ülkelerine yönelik eğitim oturumlarına katılma fırsatı sunmak istiyor. Her eğitim seansını, ülkede düzenlenen bir pazar ziyareti izleyecektir.

JESDER’in ortak yürütücüsü olduğu GEE-2 Projesi’nin hedef ülkeleri kapsamında 13 Haziran 2022 tarihinde Kanada’ya ülke pazar seyahati gerçekleştirilecek. Söz konusu geziden önce hem tüm katılımcı firmalara-KOBİ’lere hem de proje sorumlularına yönelik olarak 10 Mayıs Salı günü saat 15:00’de çevrimiçi olarak bir bilgilendirme toplantısı düzenlenecek.

Kanada eğitim oturumu – 10 Mayıs 2022 Salı – 15:00

 • Kanada jeotermal piyasası: enerji piyasasının küresel yapısı, jeotermal piyasası (düzenleme, destek planları ve varsa risk azaltma planları, piyasa engelleri…)
 • GEE’nin ortağı (CAPES) tarafından geliştirilen ortak çalışma aracı
 • KOBİ’lerimizin koçluğu: Kanadalı jeotermal şirketleriyle çalışırken kilit noktalar, GEE’nin KOBİ’leri tarafından pazara uyum sağlamak için geliştirilen özel know-how’ın belirlenmesi…
 • Yuvarlak masa, deneyim paylaşımı, KOBİ’lerin beklentileri ve Kanada pazarına girmek için nihai engelin belirlenmesi
 • Pazar ziyaretinin hazırlanması

Kanada seyahatine katılmayı düşünen KOBİlerin, 10 Mayıs’ta düzenlenecek bilgilendirme toplantısına ön kayıt yaptırmaları gerekiyor. Lütfen bu bağlantı aracılığıyla 7 Mayıs’tan önce kaydolun.

Kanada pazarı ziyareti – 13 Haziran Pazartesi Toronto’da

GEOSCIENCE İRLANDA, GEO-ENERGY EUROPE adına, Haziran 2022’deki GEE2 Kanada pazar ziyaretinin bir parçası olarak bazı ülke içi angajmanlar planlıyor. Program, PDAC sırasında Toronto’da Enterprise Ireland ile birlikte, 13 Haziran saat 14.00 de kısa bir seminere ev sahipliği yapmayı içeriyor. Bu seminer, Kanada Jeotermal Sektörü ile ilgilenen katılımcılara yönelik olup, GEE2 projesinin genel hedeflerine ilişkin içgörüler içermektedir. Etkinlikte, jeotermal enerjiyi geliştirmek için Kanadalı meslektaşlarıyla ortaklık arayan AB şirketlerinin sunumları yer alacak.

Aşağıda GEE2 projesinin temel amaç ve hedeflerinin bir özeti yer almaktadır:

 • Kanada pazarını hedeflemek için üye şirketlerin özel güçlü yönlerinin sunumu.
 • Katılım yoluyla iş geliştirme ve kapasite geliştirme faaliyetlerinin geliştirilmesi.
 • Yeraltı jeobiliminde mevcut becerileri kullanarak yeşil ekonomiye geçişi desteklemek.
 • Yeni sürdürülebilir hizmetler geliştirmek, daha geleneksel yeraltı faaliyetlerinden bilgi almak.
 • Niş bilim ve mühendislikle ilgili disiplinlerde istihdamın genişlemesini desteklemek.
 • Jeotermal enerjiden yararlanmayı destekleyen yeraltı bilgisinin sürdürülebilir uygulaması.

Kaynak: E-posta bildirimi