Haberler

IGC Türkiye, 19-21 Eylül 2022, ZORLU ENERJİ’yi GW Sponsoru olarak misafir ediyor

IGC Türkiye 2022 - 5. Uluslararası Jeotermal Enerji Kongre ve Sergisi
Merve Uytun 11 Ağu 2022

IGC Türkiye, 19-21 Eylül 2022'de İzmir'de gerçekleşecek 5. IGC Türkiye Jeotermal Kongre ve Sergisi'nde Zorlu Enerji'yi Ana Sponsorlarından (GW Sponsoru) biri olarak misafir ediyor.

Zorlu Enerji elektrik ve buhar üretimi ile bunların satışı başta olmak üzere elektrik ticareti, elektrik dağıtımı, solar panel satışı ve kurulumu, doğal gaz ticareti ve dağıtımı, santrallerin inşası ve işletme-bakımı, elektrikli araç şarj istasyonları ağı, elektrikli otomobil paylaşımı gibi enerji sektörünün farklı alanlardaki faaliyetleri ile bütünleşmiş bir hizmet karmasına sahiptir. Enerji sektöründe 30 yıla yaklaşan deneyim ve uzmanlığa sahip Zorlu Enerji, faaliyet gösterdiği alanlarda köklü tecrübesini kurumsal değerleriyle birleştirerek mühendislik, tedarik, inşaat, işletme, bakım ve onarım konularında sektörün diğer oyuncuları arasında fark yaratmaktadır.

Zorlu Enerji’nin Türkiye’deki üretiminin %100’ü yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edilmekte olup  portföyünde 7 hidroelektrik, 1 rüzgâr, 4 jeotermal enerji tesisi bulunmaktadır. Yurt dışında portföyü ise Pakistan’daki 1 rüzgâr santrali ve İsrail’deki 3 doğal gaz santralinden oluşmaktadır. Türkiye’de Jeotermal enerjideki kurulu gücü 305 MW toplam kurulu güce sahip Zorlu Enerji; 4 jeotermal santrali ile yurtiçi jeotermal kurulu gücünün %19’dan fazlasını temsil eden Türkiye’nin lider enerji şirketidir.

2018 yılı itibarıyla yeni nesil teknoloji faaliyetlerini ZES markası altında toplayan Zorlu Enerji, ZES ile Türkiye’de elektrikli araç sahiplerinin sürüş deneyimini kolaylaştırmayı ve 81 ilin tamamında konuşlandırılan hızlı EV şarj istasyonlarıyla elektrikli araç hareketini hızlandırmayı hedeflemektedir.. Kamuya açık alanlarda sunduğu hızlı şarj hizmetinin yanında, kullanıcı talepleri doğrultusunda ev ve iş yerlerine de şarj istasyonları kuran ZES, kısa surede şarj istasyonu ağını genişletmeyi, elektrikli araçları tüm ülkede erişilebilir ve kullanılabilir kılmayı planlamaktadır. Zorlu Enerji, 2017 yılı itibarıyla Doğu Avrupa, Avrasya ve Doğu Akdeniz’deki 26 ülkede First Solar PV ince film güneş panellerinin tek yetkili distribütörü ve iş ortağı olmuştur. Zorlu Enerji, 2019 yılında SolarEdge, 2021 yılında ise Jinko Solar ve Enphase firmalarının Türkiye distribütörü olmuştur. Şirket aynı zamanda yurt içinde ve yurt dışında güneş enerjisinden elektrik üretme, solar fotovoltaik (PV) panelleri satma, satın alma, ihraç etme, çatı panellerinin yerleştirilme, kurulum, bakım ve bunların danışmanlık faaliyetlerini yürütmektedir. Ayrıca şirket, güneş enerjisi modülleri için ZES markası altında yerel orijinal malzeme üreticilerinden dış kaynak kullanımına başlamıştır. Bu faaliyet şu anda Türkiye pazarına yönelik olup, yakında yurt dışı pazarların hizmetine de sunulacaktır. 2017 yılı şubat ayı itibarıyla, Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak’a hizmet sunan Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş (OEDAŞ) ile yasal düzenlemeler çerçevesinde aynı bölgedeki kullanıcılara atanan elektrik tedarikçisi Osmangazi Elektrik Perakende Satış A.Ş (OEPSAŞ) şirketlerinin %100 hissesi Zorlu Enerji tarafından devralınmıştır.

Jeotermal Haberler ve Enerchange tarafından düzenlenen IGC Türkiye 2022’de, Dünya çapındaki jeotermal projeleri, etki finansmanı, ölçek ekonomisi ve maliyet azaltma potansiyelleri, gelişen ve yenilikçi teknolojiler, petrol ve gaz sahalarının jeotermal potansiyelini tartışacak 200’den fazla üst düzey delege ile tanışmak ve ısı ve elektrik üretim tesislerinin gelişimi adına beklentileri keşfetmek için bize katılın.

Türkçe’den İngilizce’ye ve İngilizce’den Türkçe’ye senkron çeviri ile kongre, hem Türk hem de uluslararası katılımcılara açıktır.

https://www.igc-turkey.com/en/igc-tr-22-registration adresinden kayıt olabilir, 15 Ağustos’a kadar “Erken Kayıt” fırsatını yakalayabilirsiniz!