Haberler

Jeotermal destekli seralarda üretilen Ilıca Domatesi raflardaki yerini aldı

Ilıca Domatesi (kaynak: Aziziye Bld. resmi web sitesi)
Merve Uytun 17 Ağu 2022

Erzurum, Aziziye Belediyesi’nin Jeotermal destekli seralarda ürettiği Ilıca Domatesi raflardaki yerini aldı.

Aziziye Belediyesi’nin Jeotermal Destekli Seralarda ürettiği Ilıca Domatesi, raflardaki yerini aldı. Yerel marketlerdeki sebze-meyve reyonlarında yerini alan Ilıca Domatesi, bundan böyle Erzurum piyasasında belirleyici bir rol üstlenecek. Ilıca Domatesi, hasattan doğruca sofralara en uygun fiyatlarla ulaşacak.

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, yaptığı paylaşımla Ilıca Domatesi’nin marketlerle buluştuğu haberini müjdeledi. Başkan, Jeotermal Destekli Domates Seraları ile Erzurum’da devrim niteliğinde bir adım attıklarını ifade ederek, “Bizim için önemli olan, Erzurum’da bu işin yapılabilir olduğunu göstermekti. İnandık, alın terimizi akıttık, gayret ettik, çabaladık, sabırla ve sebatla bugünü bekledik. Hamdolsun, bunu başardık. Dolayısıyla marketleri süslemeye başlayan Ilıca Domatesi, bizim iftihar tablomuza dönüştü. Aziziye’miz adına, Erzurum adına yaptık ve yine Erzurum adına başardık. Böylece üretken belediyecilik anlayışıyla hem istihdamın yolunu açtık, hem de piyasalara nefes aldırdık. Domatesimiz, bundan böyle Erzurum piyasaları için tam bir denge unsuru olacak. Erzurumlu hemşehrilerimiz, Ilıca Domatesimizi yerel marketlerimizin tamamından temin edebilecek” diye konuştu.

Zemheride bile taze domates

Ilıca Domatesi’nin hasadının son sürat devam ettiğinin altını çizen Aziziye Belediye Başkanı Orhan, üretimin kış aylarında da süreceğine dikkat çekerek, “Aralık ayında da, zemheride de seralarımızda üretim devam edecek. Aziziye Belediyesi olarak bizler de; kış aylarında bile hemşehrilerimize taze domates sunmanın ve bunun yanı sıra fiyatları dengede tutuyor olmanın haklı gururunu yaşıyor olacağız” dedi.

Başkan Orhan yatırımcılara yönelik çağrısını bir kez daha yineleyerek; “Yeni sera yatırımları için girişimcilerimize her türlü imkânı sağlamaya hazırız. Biz yatırımcılarımızı üretime, istihdama, kazanmaya, kazandırmaya ve Erzurum ekonomisine katma değer sağlamaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Aziziye Belediyesi