Haberler

Kayseri Jeotermal Kaynaklı TDİOSB’nin başvuru projesi onaylandı

Aladağlar ve Hacer Ormanları, Kayseri (Kaynak: kayseri.bel.tr)
Merve Uytun 9 Haz 2022

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Jeotermal Kaynaklı TDİOSB'nin kurulması için Tarım ve Orman Bakanlığı’na başvuru projesinin iletildiğini ve onaylandığını söyledi.

Kayseri Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kocasinan Belediye Başkanlığı, Kayseri Sanayi Odası, Kayseri Ticaret Odası ve Kayseri Ticaret Borsası’nın kurucu üye olarak yer aldığı Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi projesi hız kazandı.

Başkan Büyükkılıç konu ile ilgili yaptığı açıklamada, projenin Kayseri’de modern teknolojik sera ve iyi tarım uygulamalarının geliştirilmesi, seracılığın belli bir alanda planlı ve organize olarak yapılması amacıyla hayata geçirileceğini belirtti.

Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi başvuru projesinin Tarım ve Orman Bakanlığı’na iletildiğini ve projenin onaylandığını duyuran Büyükkılıç konuyla ilgili şunları söyledi: “Şehrimiz ve ülkemiz adına mutluyuz. Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi Projesi’nde de ‘Kayseri Modeli’ bir başarı hikâyesini hep birlikte yazıyoruz”

Başkan, mega bir yatırım olması hedeflenen projede, 11 ay boyunca üretim yapılması ile öncelik kadınlar olmak üzere en az bin kişiye istihdam sağlanmasının ve tarımda ihtisaslaşmanın sağlanmasının amaçlandığını ifade etti.

Kaynak: Kayseri Büyükşehir Belediyesi