Haberler

Kurita, Avrupa Jeotermal Kongresi 2022’ye gümüş sponsor olarak katılıyor

Kurita Jeotermal Çözümleri (kaynak: Kurita)
Merve Uytun 3 Eki 2022

Kurita, 17-21 Ekim 2022'de Almanya'nın Berlin kentinde düzenlenen EGC 2022'ye gümüş sponsor olarak katılacak ve bir fuar standı ile bir sunuma ev sahipliği yapacak.

EGC, Avrupa’nın en büyük jeotermal kongresidir ve etkinlik tüm Avrupa jeotermal sektörünü bir araya getirir ve kıta dışından pek çok kişiyi kendine çeker. EGC 2022, Avrupa’da jeotermal kullanım için önde gelen pazarlardan biri olarak Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenecek. Kongre, ticaret merkezi olan Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi EGEC tarafından düzenleniyor.

Avrupa’da jeotermal derneği. 3 yılda bir düzenlenmektedir.

Kurita Europe, 20 Ekim Perşembe günü “Yarı Genel 2A” Oturumu‘ nda sergi alanındaki B9 standı ve konuşmacı yeri de dahil olmak üzere kongrede gümüş sponsor olarak yer alıyor. Kurita Europe’un sunumunun odak noktası, “Jeotermal Uygulamalar için Özelleştirilmiş Teknoloji Paketleri” ile eksiksiz bir çözüm ortaya koymaya yönelik yeni yaklaşımı gösterecek.

Jeotermal, geleceğin yenilenebilir, tutarlı ve sürdürülebilir bir enerji kaynağıdır

Son yıllarda jeotermal kullanım, doğal, yenilenebilir ve 7/24 kesintisiz kaynak olduğu için yeşil enerji geçişi için güçlü adaylardan biri haline geldi. Bu kaynağın olası kullanımlarında teknolojinin iyileştirilmesi, yeni tesislerin inşası ve pazarın genişlemesi üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Dünyadaki toplam jeotermal kurulu güç üretimi kapasitesi, 150’den fazla santralde dağıtılan 15 GW’a ulaştı. Küresel sıfır emisyon hedeflerine büyük ölçüde katkıda bulunduğundan, 2026 yılına kadar bu pazar için öngörülen %5’lik büyüme bekleniyor.

Yenilenebilir ancak kaynağın kendisiyle birlikte gelen doğal zorluklara sahiptir

Korozyon ve ölçeklenme, jeotermalin karşılaştığı en yaygın sorunlardır. Ek bakım nedeniyle sürece geçici ve hatta kalıcı hasar verme, verimliliği düşürme ve işletme maliyetini artırma eğilimindedirler. Kurita, jeotermal sistemler için tüm sistemin üretim sahasından başlayarak yeniden üretime geçmesini önleyecek çözüm teknolojilerine sahiptir. Çevre dostu ürünler, süreçte yeniden enjeksiyon gözetimini sürdürür.

Kuritherm TM ürün yelpazesi, kuyunun tıkanmasını ve/veya kapasite düşüşünü önlemek için çok fonksiyonlu arıtma programları sunar. Doğrudan kullanım uygulamaları ve enerji santralleri, sistemin verimliliğinin sürdürülmesini ve artırılmasını destekleyen uygun yüzey işlemi uygulayarak toplam verimi artırma şansına sahiptir.

Kurita, jeotermalde, gerektiğinde çevrim içi ve çevrim dışı temizleme işlemleri, soğutma suyu arıtma ve ürünlerin performansını takip etmek ve süreci her saniye güvence altına almak için çevrim içi izleme sistemlerini içeren eksiksiz bir çözüm paketi sunmayı hedefliyor.

Kurita Teknoloji Merkezleri, araştırma sütunlarını doğrulamak için jeotermal uygulamalara hizmet vermeye hazır

Jeotermal Araştırma Temelleri (kaynak: Kurita)

Jeotermal için araştırma sütunları, Kurita’nın her projeyi farklı süreç koşullarında ele alma metodolojisini oluşturur. Termal kararlılık, kireçlenme önleyici etki ve korozyona karşı koruma parametreleri, Kurita’nın dünyanın en büyük su arıtma Ar-Ge merkezlerinden birinde bulunan iyi donanımlı laboratuvarlarında test edilmektedir.

Güçlü teknik altyapı, dünyanın dört bir yanındaki kapsamlı faaliyetlerden elde edilen kayda değer bilgi birikimi, sahada hızlı hareket, yerel üretim ve küresel tedarik zinciri, Kurita’yı jeotermalin doğal zorluklarını yöneterek günlük üretim oranlarını iyileştirmek için mükemmel bir ortak haline getiriyor.

Daha fazla bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçin, en iyi özelleştirilmiş çözümü aramaktan memnuniyet duyarız. Veya Berlin’deki EGC’de bir Kurita temsilcisiyle yüz yüze görüşün. Stand numaramız B9’dur.

Kaynak: ThinkGeoEnergy