Haberler

Nevşehir, Kozaklı Jeotermal TDİOSB yer seçimi komisyonu toplantısı

Kozaklı TDİOSB Yer Seçimi Komisyonu Toplantısı, Nevşehir (kaynak: T.C. Nevşehir Valiliği twitter)
Merve Uytun 27 Şub 2022

Nevşehir Kozaklı Jeotermal Kaynaklı Sera Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) Yer Seçimi Komisyonu Toplantısı gerçekleştirildi.

Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde 1 milyon 377 bin metrekare alana, Jeotermal Isıtmalı Tarıma Dayalı Sera İhtisas Organize Sanayi Bölgesi başvuru projesi Tarım ve Orman Bakanlığınca onaylandığı haberi daha önce bildirmiştik.

Nevşehir Kozaklı Jeotermal Kaynaklı Sera Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) Yer Seçimi Komisyonu Toplantısı gerçekleştirildi.

Nevşehir Valiliği, Nevşehir Belediyesi, Kozaklı Belediyesi, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Nevşehir Ticaret Borsası ve Nevşehir Ziraat Odası’nın katılımları ile gerçekleşen toplantıda, TDİOSB’un kuruluş protokolü imzalandı.

Nevşehir Vali Yardımcısı Mehmet Maraşlı ile NTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Yıldız tarafından imzalanan protokol ile Jeotermal Kaynaklı Organize Sanayi Bölgesi’ne tüzel kişilik kazandırılmış olacak.

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO) Yönetim Kurulu Başkanı M.Arif Parmaksız konuyla ilgili açıklamalarda bulundu: “Nevşehir Kozaklı (Jeotermal Kaynaklı) Sera Tarıma Dayalı İhtisas OSB (TDİOSB) Yer Seçimi Komisyonu Toplantısı NTSO Hizmet Binasında proje ortakları ve ilgili kurumların katılımı ile gerçekleştirildi. Nevşehir’imize Hayırlı Olsun”

Kaynak: FİB HABER