Haberler

Sage Geosystems’den, ekonomik gelişimi hızlandırmak için stratejik ortaklık

Sage, Ignis ve GEOLOG arasındaki stratejik ortaklık (kaynak: Sage Geosystems)
Merve Uytun 4 Kas 2022

Sage Geosystems, Sage teknolojilerinin dağıtımını hızlandırmak için Ignis H2 Energy ve kardeş şirket GEOLOG ile ortaklığa girdi.

Jeotermal geliştirme şirketi Sage Geosystems Inc. (Sage), Ignis H2 Energy Inc. (Ignis) ve kardeş şirketi Geolog International BV (GEOLOG) ile bir ortaklık duyurdu. Bu stratejik ortaklık, Sage’nin, çok ihtiyaç duyulan uzun süreli, düşük maliyetli enerji depolama çözümleri (“Pil+”) dahil olmak üzere ekonomik jeotermal gelişimin erişimini büyük ölçüde genişleten tescilli teknolojilerinin dağıtımını hızlandırmaya yardımcı olacak ve bu da şebekeyi kesintili yenilenebilir olarak dengelemeye yardımcı olacak.

Ignis, birden fazla ülkede jeotermal enerji üreticisi olmak için bunlardan yararlanmak için sürdürülebilir bir enerji yoluna yol açan teknolojileri değerlendirmeye ve geliştirmeye odaklanmıştır. GEOLOG, dünya çapında Petrol ve Gaz, Jeotermal ve CC&S müşterileri için arama, geliştirme ve değerlendirme programları sırasında hizmet veren 40 yılı aşkın deneyimiyle, yeraltı karakterizasyonu ve sondaj optimizasyonunda küresel bir liderdir. Sage ile olan bu stratejik ortaklık son derece sinerjiktir ve Ignis ve kardeş şirketi GEOLOG’un, jeotermal depolama ve temel yük güç yeteneklerini uluslararası her önemli pazara getirmek için Sage’inkilerle birlikte pazar lideri teknik yeteneklerini kullanmalarına olanak tanır.

GEOLOG ve Ignis CEO’su Richard Calleri, “Jeotermal depolama ve enerji üretimindeki şirketleri ve teknolojileri kapsamlı bir şekilde inceledikten sonra, ekibin teknoloji geliştirme ve ticarileştirme konusundaki geçmişini ve yenilikçi gelişmelerini göz önünde bulundurarak Sage ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. jeotermalde. Sage’i evriminde ve büyümesinde desteklemeye tamamen kararlıyız. Sage ve Ignis, GEOLOG’un yeraltı karakterizasyonu konusundaki uzmanlığından ve onlara daha hızlı jeolojik değerlendirmeler ve uluslararası genişleme için açık bir yol sağlayan küresel mevcudiyetinden faydalanacak.”

Sage CEO’su Cindy Taff şunları söyledi: “Jeotermal depolama ve temel yük teknolojilerimizi sahada uygulamak için hareket ederken, Sage’de Richard ve ekipleriyle Ignis ve GEOLOG’da çalışmaktan heyecan duyuyoruz. 70’den fazla ülkedeki küresel deneyimleri ve son teknoloji yeraltı karakterizasyon teknolojileri, çabalarımız için son derece değerli olacaktır.”

Sage yoğun bir şekilde erken ticarileştirmeye odaklanmaya devam ediyor ve bu nedenle, ihtiyaçlar değişmeye başladığında jeotermal temel yük olarak çalıştırılabilen kamu hizmeti şebekesinin ihtiyaçlarını karşılamak için şu anda jeotermal depolama çözümlerine öncelik veriyor.

Sage Geosystems, depolama ve temel yükte enerji üretimi dahil olmak üzere jeotermal teknolojilerin ilerlemesine ve yaygınlaşmasına adanmış, hızla büyüyen bir işletmedir. 2020’de kurulan Sage, dünya çapında kanıtlanmış bir teknoloji geliştirme ve dağıtım geçmişine sahip bir ekip getiriyor. Sage, hazır petrol ve gaz endüstrisi ekipman ve teknolojilerini kullanarak uygun maliyetli jeotermal çözümler sunmak için hem kuyu(lar)da hem de enerji santrali tasarımında yenilik yapmaları bakımından benzersizdir.

GEOLOG, küresel olarak Ulusal, Uluslararası ve Bağımsız Petrol, Gaz, Jeotermal ve CC&S operatörlerine çözümler ve uzmanlık sağlamada dünya lideridir. İtalya’nın Jeotermal pazarına hizmet vermek üzere 1982 yılında İtalya’nın Milano kentinde kuruluşundan bu yana GEOLOG, karmaşık ve pahalı kuyu içi ölçüm araçlarına uygun maliyetli çözümler geliştirmiştir. Teçhizat sahasında formasyon değerlendirmesi, rezervuar analizi ve jeokimya analizinin optimizasyonu ve gerçek zamanlı sunumu sayesinde, kuyu inşaatı iyileştirilir, kuyu teslimatı optimize edilir ve üretim teslimatı hızlandırılır – www.geolog.com adresinde GEOLOG hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Ignis, sürdürülebilir bir enerji yoluna giden teknolojileri değerlendirmeye ve geliştirmeye odaklanmıştır. Ignis şu anda birden fazla ülkede hızlı bir şekilde jeotermal enerji üreticisi olmak için teknik, kaynak sürdürülebilirliği ve finansal risklerine dayalı olarak jeotermal fırsatları değerlendiriyor ve değerlendiriyor. Bu görev kapsamında Ignis, jeotermal enerji dağıtımında güvenilirliği, maliyeti ve verimliliği artırmak için adım adım yenilikler sunan şirketlerle ortaklık kuruyor. Nihai hedef: Jeotermalden %100 Yeşil Hidrojen üretimi. Ignis Energy hakkında daha fazla bilgiyi www.ignisenergy.com adresinde bulabilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy