Haberler

SPE Jeotermal Datathon 2023 için kayıtlar başladı

Gün batımında Utah Forge sahası (kaynak/ fotoğraf: Eric Larson, FlashPoint SLC via UtahForge)
Merve Uytun 7 Mar 2023

SPE Jeotermal Datathon 2023, katılımcıları; gerçek dünya verilerine dayalı bir tasarım problemini çözmeye yardımcı olmak için veri bilimi ve yapay öğrenme kullanmaya davet ediyor.

Petrol Mühendisleri Derneği Veri Bilimi ve Mühendislik Analitiği Teknik Bölümü (SPE DSEATS) tarafından düzenlenen SPE Jeotermal Datathon 2023 için kayıtlar başladı. İlgilenen katılımcılar, 13 Mart 2023 tarihine kadar kayıt yaptırabilirler.

Jeotermal odaklı Datathon, SPE Körfez Kıyısı Bölümü, ABD Enerji Bakanlığı, Utah FORGE ve Project InnerSpace ile işbirliği içinde gerçekleştirilecek. Etkinlik, katılımcıları tahmine dayalı modeller oluşturmak ve gelecekteki jeotermal enerji üretimine yardımcı olmak için modern yapay öğrenme yöntemlerini kullanarak jeotermal mühendislik problemlerini çözmeye davet edecek. Gerçek dünyadaki bir tasarım problemini çözmeye yardımcı olacak eyleme geçirilebilir içgörüler oluşturmak için birleşik mühendislik ve veri beceri setlerinden yararlanacaklar.

Utah FORGE Projesi’nden alınan gerçek saha verileri, Datathon’da temel olarak kullanılacaktır. Bu, katılımcılara daha önce hiç analiz edilmemiş veriler de dahil olmak üzere bir araya getirilmiş en büyük jeotermal veri kümelerinden biriyle çalışma fırsatı verir.

Katılan takımların en az 1 en fazla 7 üyesi olmalıdır. Etkinlik ayrıca gönüllüler, sponsorlar ve konu uzmanları arıyor. Bu fırsatlar ve etkinlik kuralları hakkında daha fazla ayrıntı resmi etkinlik sayfasında mevcuttur.

GEO DATATHON’un geçen yılki versiyonu, yıllık PIVOT “Hidrokarbonlardan Isıya” Buluşmasının bir parçası olarak düzenlendi.

Kaynak: ThinkGeoEnergy