Haberler

Vulcan Energy, Yukarı Ren Vadisi’ndeki ruhsat alanını genişletiyor

Landau, Almanya'daki jeotermal enerji santrali (kaynak: flickr/ webguy63, creative commons)
Merve Uytun 27 Haz 2022

Vulcan Energy, iki yeni arama ruhsatı ile Almanya'daki Sıfır Karbon Lityum Projesi için ruhsat alanını genişletti.

Vulcan Energy Resources (Vulcan), Almanya’daki Yukarı Ren Vadisi’ndeki Sıfır Karbon Lityum Projesi için yeni haberler paylaşıyor. Şirket, Flaggenturm ve Fuchsmantel’de iki yeni arama ruhsatı alındığını ve böylece arama ruhsatı alanının 1.163 km2’ye çıkarıldığını duyurdu.

Yeni keşif alanları, Vulcan’ın Avrupa’da lityum kaynakları geliştirmek için gelecekteki büyüme hedefini tamamlıyor.

Proje duyurusunda, Landau Belediyesi’nin bölgedeki jeotermal enerji üretimi için olumlu oyu ve daha önce bildirdiğimiz gibi jeotermal tuzlu sudan sonraki lityum ekstraksiyonundan da bahsediliyor.

Landau, Vulcan’ın şirketin 1. Aşama geliştirme planları için gerekli olan bir bölge olan Insheim’daki jeotermal üretim lisansını kapsıyor. Bu, bir Faz 1 Kesin Fizibilite Çalışması (DFS) yapmayı ve hem jeotermal enerji üretimini hem de Insheim’daki çekirdek üretim tesisi çevresinden lityum çıkarmayı genişletmeyi içeriyor.

Genel Müdür Dr Francis Wedin, “Yenilenebilir jeotermal enerjiyi ve lityum çıkarımını desteklemek için önemli bir adım olarak Landau Şehri’nin olumlu kararını memnuniyetle karşılıyoruz. Bu, yalnızca Avrupa’da enerji ve kritik hammadde tedarik güvenliği için değil, aynı zamanda Almanya’nın iklim hedeflerini karşılamak için de hayati olarak kabul edilen ikili jeotermal enerji ve Sıfır Karbon Lityum işimizin yolculuğu boyunca önemli bir adımı işaret ediyor. Ayrıca, Yukarı Ren Vadisi Tuzlu Su Sahası’ndaki lisans ayak izimizi daha da genişlettiğimizi ve bu da alanın üretim merkezimizden genişleyen büyüyen proje hattımıza eklediğimizi not ediyoruz. Önümüzdeki haftalarda, DFS, Pilot ve Demo Tesisimiz, URBVF kaynak modellememiz ve pil ve elektrikli araç tedarik zinciri içinde daha yakın stratejik entegrasyon hakkında daha fazla güncelleme sunmayı umuyoruz” dedi.

Kaynak: ThinkGeoEnergy