Haberler

ABD ekibinin bir parçası olan NREL personeli, WING’in (Jeotermal’de Kadınlar) liderliğini devraldı

Kate Young, NREL (kaynak: WING)
Cannur Bozkurt 17 Ağu 2019

NREL'den Kate Young ve Caity Smith, 2020'den itibaren WING (Jeotermal'de Kadınlar) organizasyonunda Kadın başkanlığını devralacak ABD ekibinin bir parçası olacak.

Ulusal Yenilenebilir Enerji Laboratuvarı (NREL) Program Yöneticisi Kate Young ve Operasyon Müdürü Caity Smith, Jeotermal’de Kadınlar’ın (WING) yeni küresel başkanı olacak. Jeotermal sektöründen 10 kadından ve “WINGmen” dan oluşan ABD ekibi, başkanlık görevine İzlanda Reykjavik’teki 2020 Dünya Jeotermal Konferansında başlayacak.

WING, misyonu jeotermal sektöründe kadınların eğitimini, mesleki gelişimini ve ilerlemesini teşvik etmek olan uluslararası kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. Young ve Smith, organizasyon fikrinin ilk geliştirildiği 2013 Jeotermal Kaynaklar Konseyi 2013 Yıllık Toplantısından bu yana WING ile ilgileniyor. Oluşumu detsekleyen sektörün erkek çalışanları “WINGmen” olarak adlandırılıyor.

ABD ekibinin başkanlık  dönemi süresinde WING için büyük planları var. Bunlar arasında sektörde taciz karşıtı politikaların geliştirilmesi ve uygulanması, cinsiyet eşitliğinin desteklenmesinde ilgi çekici kuruluşların desteklenmesi ve farklı WING ekiplerinin birbirleriyle işbirliği yapmasının yollarının belirlenmesi yer alıyor.

Jeotermal sektöründeki kadın profesyonelleri destekleme ihtiyacının yanı sıra, Young “WINGmen”in müttefiki olarak önemini kabul ediyor. “Bu sadece kadınlar için bir organizasyon değil ve kadınları erkekler üzerinde güçlendirmekle ilgili değil. Çalışmalar, sonuç olarak, eşitliği sağlamanın daha güçlü bir iş gücü, daha güçlü iş ürünleri, daha güçlü şirketler, daha güçlü endüstriler ve daha güçlü ekonomiler yaratarak herkese yarar sağladığını göstermiştir. ”

Kaynak: ThinkGeoEnergy