Haberler

Avrupa Jeotermal Kongresi, 11-14 Haziran 2019 – Lahey, Hollanda

EGEC European GeothermalCongress 2019
Eren Günüç 29 May 2018

Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi (EGEC), Stichting Platform Geothermie, BodemenergieNL ve ana etkinlik sponsoru Energie Beheer Nederland BV (EBN) ile işbirliği içinde Avrupa Jeotermal Kongresi EGC 2019, 11-14 Haziran 2019 tarihlerinde Hollanda Lahey'deki Dünya Forumunda yapılacak.

EGEC, Stichting Platform Geothermie, BodemenergieNL ve ana etkinlik sponsoru Energie Beheer Nederland BV (EBN) ile işbirliği içinde, Avrupa Jeotermal Kongresi EGC 2019, 11-14 Haziran 2019’da düzenleneceğini duyurdu.

EGC Jeotermal sektörü temsil eden Avrupa Birliği tarafından her 3 yılda bir düzenlenen Avrupa’nın en büyük jeotermal kongresidir. Tüm jeotermal sektörüne yönelik etkinliklerin bir kombinasyonunu barındıran EGC, akademik, endüstriyel, finansal, politika oluşturma veya toplumsal sektörün tüm bölümlerinden paydaşların bir araya gelip öğrenmeleri için yeni yollar bulmaları için eşsiz bir fırsat.

EBN CEO’su Jan Willem van Hoogstraten, “Jeotermal çözümlerin gelecekteki ısı talebinin, hane halklarının ve endüstriyel uygulamaların önemli bir kısmını karşılamasını bekliyoruz” dedi.

Hollanda’da jeotermal enerji kullanımı, son yıllarda, jeolojik belirsizlik, yüksek ön maliyetler ve yeterli finansmanın sağlanmasının zorluğu gibi engelleri ele alan politika araçlarının geliştirilmesi nedeniyle son yıllarda büyük bir büyüme yaşamıştır. Bugün, Hollanda, özellikle ısıtma sektöründe en hızlı büyüyen Avrupa pazarlarından biridir. Hollanda’da işletmede olan 16 adet büyük ısıtma tesisi ve yaklaşık 50.000 adet jeotermal ısıtma sistemi bulunmaktadır.

2040 yılına kadar karbon nötr olmayı hedefleyen EGC’ye ev sahipliği yapan kent Lahey, enerji ihtiyaçları için jeotermal enerjiyi araştırmakta. Önümüzdeki 5 yılda, şehirde en az 4 jeotermal ısıtma santralinin işletmeye açılması planlanmaktadır.

Kurulduğu formatı takiben, EGC şunları sunacaktır:

  • Hem sözlü hem de poster sunumları içeren bir konferans programı
  • Yerel, ulusal ve Avrupalı ​​siyasi liderlerin katkıları
  • Fen ve araştırma, eğitim, politika, finansman ve iletişim konularını kapsayan oturumlar
  • Büyük bir jeotermal endüstri fuarı
  • Jeotermal projelere saha ziyaretleri
  • Ağ (Network) etkinlikleri … ve daha fazlası.

Bildiriler yakında açıklanacak. Son EGC’de  400’den fazla özet sunulmuştu ve bu sene için daha yüksek sayıda ve daha kaliteli gönderimler bekleniyor.

Bilgilendirmek için konferans e-posta listesine kaydolabilirsiniz.

Kaynak: EGECConference Website, ThinkGeoEnergy aracılığıyla