Haberler

Danimarka ve İngiltere firmaları jeotermal ısı projelerinde işbirliği yapacak

Lars Andersen of Geoop and David Townsend of Townrock Energy signing the contract (source; Geoop)
Eren Günüç 10 Oca 2018

Danimarka ve İngiltere'deki jeotermal firmalar, bölge ısınmasına odaklanarak jeotermal ısı projeleri geliştirme üzerine MOU imzaladılar.

Danimarka jeotermal işletme şirketi Geoop, İngiltere’de kurulu olan Townrock Energy ile ortaklaşa yeşil enerjiyi teşvik etmek, projeler geliştirmek ve İngiltere’de jeotermal enerji ile ilgili girişimleri desteklemek için bir mutabakat anlaşması imzaladı. Bölgesel ısıtma veya benzeri daha büyük tüketici üsleri için jeotermal ısı projeleri üzerinde özel bir odaklanma olacaktır.

Geoop, düşük karbonlu kaynaklara değişen ısı enerjisi tedariklerinin uzun vadeli vizyonlarını destekleyecek katı ekonomik durumlarla jeotermal enerji projeleri arıyor.

Geoop Aps CEO’su Lars Andersen “Townrock Energy bizimle aynı düşünceye sahip. Uzun süre jeotermal enerjiyle çalışmış bir ortak bulduk” yorumunu yaptı. Şirket mevzuat, teknik ve ticari gerekliliklerle ilgili olarak yerel işletme ortamı hakkında derinlemesine bilgi sahibi. Geoop’da İngiliz sektörünün potansiyelini görüyoruz ve Townrock Energy ile başarılı bir işbirliği için tamamlayıcı becerilere sahibiz. Yeşil gündemi ilerletme kararlılığını görebileceğimiz projeler geliştirmek ve bunlara yatırım yapmak istiyoruz “dedi.

Townrock Energy’nin CEO’su David Townsend: “İskoç ve İngiliz pazarına yeterlilik getirme ihtiyacını gördük ve kombine tekliflerini müşterilere sunmaya heyecanlıyız. Geoop’la, projenin başlangıcından ve tanımı ile mühendislik ve finansmana, sondajdan ve inşadan, teknik ömrü boyunca tesislerin üretim ve bakımına kadar tam yaşam döngüsünü dahil ettiğimiz projeleri önerme olanağı bulduk “diye ekledi.

Geoop Hakkında

Jeotermal kaynaklardan yeşil enerji yaratan profesyonel bir işletme şirketi. Geoop, jeotermal enerjiyi yeşil gündemin bir parçası olarak teşvik ediyor ve rüzgar enerjisi ile aynı ölçekte jeotermal kaynakları geliştiriyor. Geoop, bölge ısıtma şirketleri için jeotermal projelerin operatörü olmayı ve bunun sonucunda daha fazla işletme verimliliği ve maliyet azaltımı hedeflemektedir. Daha fazla bilgi için; www.geoop.dk

Kaynak: Geoop, ThinkGeoEnergy aracılığıyla