Haberler

GRC, 2018 Jeotermal Enerji Ödüllerini kazananları açıkladı.

2012 GRC Jeotermal Ödülleri sahipleri (kaynak: GRC)
Cannur Bozkurt Cannur Bozkurt 28 Ağu 2018

Jeotermal Kaynaklar Konseyi (GRC), 2018 Jeotermal Enerji Ödülü'nün kazananlarını açıkladı. Ödül töreni, 14-17 Ekim 2018, Reno, Nevada'da yapılacak olan GRC Yıllık Toplantısı ve Fuarı ile birlikte gerçekleştirilecek.

ABD merkezli Jeotermal Kaynaklar Konseyi (GRC), küresel jeotermal enerji topluluğunun en iyi ve en parlaklarını onurlandıran ödülleri açıkladı. Bu prestijli ödüller, 1970’lerin sonlarından bu yana verilmekte ve öne çıkmaktadır.

GRC, 14-17 Ekim tarihleri arasında Reno, Nevada’daki GRC Yıllık Toplantısı’nda prestijli Aidlin, Pioneer, Henry J Ramey Jr. ve Jeotermal Özel Başarı ödüllerini sunacak.

Bu ödüllerin sahipleri jeotermal akademik, bilimsel ve ticari topluluklarda bir ömür boyu başarılıdırlar. GRC Ödülleri, bu bireylerin eğitim kurumlarına ve dünyadaki jeotermal topluluğa katkılarını değerlendirmektedir.

Bu yılın ödülleri:
• Joseph W. Aidlin Ödülleri – Ron Barr: GRC’nin ve jeotermal kaynakların geliştirilmesine dair üstün katkılarından dolayı.
• Jeotermal Pioneer Ödülleri – Zvi Krieger: Jeotermal Kaynakların geliştirilmesindeki üstün başarılarından dolayı.
• Henry J. Ramey Jr. Ödülleri – Peter Rose: Jeotermal Rezervuar Mühendisliği alanında göstermiş olduğu başarılarından dolayı.
• Jeoloji Özel Başarı Ödülleri– Roy Baria, Virgil Welsh and Kasumi Yasukawa: Jeotermal Enerji ve ilişkili alanlarda özgün yada üstün başarılarından dolayı.

Peppermill Resort Spa & Casino, Reno, Nevada, ABD’deki GRC Yıllık Toplantısı ve Fuarı hakkında daha fazla bilgi için http://www.geothermal.org adresini ziyaret edebilir veya (530) 758-2360 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Kaynak: GRC PrWeb