Haberler

IRENA İnovasyon Haftası Geleceğin Enerji Sistemini Şekillendirmek İçin Liderleri Bir Araya Getiriyor

IRENA İnovasyon Haftası duyuru görseli (kaynak: IRENA)
Cannur Bozkurt 5 Eyl 2018

Şirket liderleri, girişimciler ve politikacılar, Bonn'daki IRENA İnovasyon Haftası'nın ikincisinde, küresel enerji dönüşümünü yürüten ve çığır açan yenilikleri keşfetmek için bir araya geliyorlar.

IRENA (Uuslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı) tarafından paylaşılan duyuruda, teknolojik inovasyon, giderek daha elverişli bir politika ortamı tarafından yönlendirilen kayda değer maliyet azaltımları, dünyanın birçok yerinde geleneksel yakıtlarla yenilenebilir enerjiyi gittikçe daha rekabetçi hale getirdiğinden bahsedilmektedir. Paralel olarak, Nesnelerin İnterneti, blok zincirleme, yapay zeka, elektrikli araçların akıllı şarjı, hidrojen gücü ve depolama gibi yenilikler enerji sistemlerini giderek daha entegre ve esnek hale getirmekte ve yenilenebilir enerjili bir geleceğe geçişi desteklemektedir.

Yenilik (inovasyon), tüm ülkelerin düşük maliyetli yenilenebilir enerjiden faydalanabilmesi ve dünyadaki Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri için Paris Anlaşması hedeflerine ulaşılması için yenilenebilir enerji kaynaklarının güç sistemlerine güvenilir bir şekilde entegre edilmesinde kilit öneme sahiptir.

Bu nedenle IRENA, enerji sistemi inovasyonunun ön saflarında yer alan 400’den fazla kurumsal lider, hükümet yetkilisi ve uzmanlar ile enerji devrimini yürüten teknolojileri, iş uygulamalarını ve politikaları tartışacak ve analiz edecek organizasyonu düzenlemiştir.

Tüm üyelerin hazır bulunacağı oturum, IRENA’nın Facebook sayfasından erişilebilecek, canlı web yayınında 06 Eylül günü saat 16: 15’ten itibaren izlenebilecektir.

Tartışmalar çevrimiçi olarak #IRENAinnovation’dan takip edilebilecektir.

Kaynak: IRENA