Haberler

İş: Doktora Sonrası araştırma denizaşırı jeotermal kaynak yönetimi, İrlanda

Santa Fe Sondaj Kulesi, İskoçya açıkları (kaynak: flickr/ ST33VO, creative commons)
Cannur Bozkurt Cannur Bozkurt 18 Oca 2019

Earthworks Jobs tarafından yayınlanan ilana göre, Dublin’de bulunan Trinity College Çevre Merkezi, İrlanda ve Providence Kaynakları, denizaşırı jeotermal kaynak yönetimi konusundaki yeni bir projeye katkıda bulunmak için doktora sonrası bir araştırmacı arıyor.

Geçtiğimiz yıl da bildirdiğimiz bu proje, İrlanda’nın güney batı kıyılarında yer alan güney Porcupine Havzası’nda, alt Kretase Dunquin Kuzey karbonat birikiminden oldukça yenilikçi ve yüksek potansiyelli bir vaka incelemesi sunuyor.

Proje, Dunquin North’un jeotermal ısı / enerji üretimi konusundaki beklentisini, uygulanabilirliğini; (i) açık deniz jeotermal enerji potansiyeli ve (ii) Shannon Haliç’teki en yakın yüksek gerilim şebekesine bağlanma yönündeki durumunu araştırmak suretiyle risk faktörünü düşürmeyi hedeliyor. Proje, İrlanda’nın dekarbonizasyon hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için jeoloji, jeoloji mühendisliği ve enerji bilimini birleştirecek.

Başvuru sahiplerinin jeoloji, jeofizik, yer bilimleri, jeoloji mühendisliği ve enerji bilimi gibi alanların alt kümelerinden nicel, disiplinlerarası bilgi sahibi olan adaylar olarak ilgili bir disiplin dalında doktora yapmış olma zorunluluğu var. İlgilenen adayların en geç 20 Şubat 2019’a dek “tcd19011@earthworks-jobs.com”a bir özgeçmiş ve iki referans mektubu sunmaları gerekmektedir. Özgeçmişin 4 sayfadan daha uzun olmaması ve iletişim bilgilerini, son istihdam tarihini, akademik nitelikleri, sektör deneyimini ve (eğer varsa), yayınlar ve projeyle ilgili diğer bilgileri içermesi istenmektedir. 21 Mart 2019 son tarih olarak seçilecek aday, Jeolojik Araştırma İrlanda Doktora Sonrası Bursu açık çağrısı yoluyla finansman başvurusu hazırlayacaktır.

Doktora sonrası burs, en fazla iki yıl olup, yılda 75.000 Avro’ya kadar finansman sağlanmaktadır. Projenin Haziran ve Eylül 2019 arasında başlaması öngörülmektedir.

Çağrıya ilişkin detay bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy