Haberler

Kanada’da jeotermal gelişime ve bilimsel konulara odaklı yeni topluluk

Website snapshot of Geothermal Canada society
Eren Günüç 8 Şub 2018

Kanada'daki jeotermal gelişimin teknik ve akademik yönlerine odaklanmak için CanGRC ve eski Kanada Jeotermal Derneği'nde geçmişe dayanan yeni bilimsel odaklı bir toplum kuruldu.

Dün yayınlanan bir habere göre, Geothermal Canada’nın kuruluşu ilan edildi. Geotermal Kanada, Kanada’da jeotermal araştırma ve geliştirmenin ilerletilmesi ve geliştirilmesi için kurulmuş bir topluluktur. Her ne kadar topluluğun adı yeni olsa da, topluluk aktif jeotermal enerji alanındaki önde gelen, önemli araştırmacılar ve geliştiricilerden oluşan bir yapıya sahiptir.

Orijinal organizasyon olan Kanada Jeotermal Derneği (CGA), Andrew Nevin, Tim Sadlier-Brown ve Jack Souther tarafından kuruldu. 1973 yılında Brawley, CA’da yapılan açılış Jeotermal Kaynaklar Konseyi’nde (GRC, ABD merkezli bir organizasyon) toplantıda açıldı ve 1974’te resmileştirildi. Dernek yılda bir kez küçük teknik konferanslar şeklinde bir araya geldi ve 30 yıldan sonra. Üyelik 2000’li yılların ortalarına kadar endüstri dalında inişli çıkışlı bir dönem geçirdi. O sırada Ortaklık bir nefes aldı ve iki diğer organizasyon daha kuruldu. Bunlar CanGEA ve CanGRC idi.

CanGRC, bir grup öğrenci, Ryan Libbey, Yuliana Proenza ve Lena Patsa tarafından kuruldu. Grup artık mevcut değil, ancak yeni Geothermal Canada web sitesinde kullandığımız materyallerin bazıları bu orijinal kurucuların izniyle bulunuyor ve onlara teşekkür ediliyor.

2017’de, aynı görüşlü kişilerden oluşan bir grup, orijinal bilimsel olarak yönlendirilmiş toplumu yeni bir isim ve yenilenmiş enerjiyle diriltmek için tam zamanı olduğunu hissetti. Jeotermal enerji Kanada’da ön plana çıkarken, profesyonellerin, öğrencilerin, hükümetlerin ve diğer ilgilenen kişilerin endüstrinin teknik ve akademik yönlerini tartışmak için bir yere ihtiyaç duydukları düşünülüyordu. Böylece 1 Şubat 2018’de CGA, “Geothermal Canada” olarak bilinen Pan Kanadalı Jeotermal Araştırma, İnovasyon ve İşbirliği Derneği olarak yeniden doğdu. Topluluk, British Columbia # 20068829 Toplulukları Yasası uyarınca kurulmuştur.

Web sitesi: https://www.geothermalcanada.org/

Kaynak: ThinkGeoEnergy aracılığıyla