Haberler

Nevada’dadaki 4.4 MW Wabuska Jeotermal Enerji Santrali işletmeye alındı

Wabuska geothermal plant, Nevada (source: Open Mountain Energy)
Eren Günüç 7 Mar 2018

Wabuska, Nevada'da yeni bir 4.4 MW jeotermal enerji santrali işletmeye alındı. Open Mountain Energy tarafından geliştirilen santral Çin tedarikçisi Zhejiang Kaishan Compressor Co. tarafından inşa edildi.

Çin’den bildirildiği üzere, 4.4 MW Wabuska jeotermal enerji santrali işletmeye başladı. Bu gelişme, şirketin yakın zaman önce iki jeotermal enerji santralini birbirine bağladığını açıklayan Zhejiang Kaishan Compressor Co., tarafından bildirildi.

Şirket geçtiğimiz günlerde, iki projenin ilerleyişi hakkında, yani Nevada, ABD’deki Wabuska jeotermal enerji santrali ve Macaristan’daki Turawell jeotermal enerji santrali hakkında raporlar aldı. Quzhou merkezli üretici bugün yaptığı açıklamada, her iki projenin de operasyonlarını başlattığını ve iyi durumda güç üreteceğini söyledi.

Wabuska jeotermal enerji santrali projesindeki iki ünite, yaklaşık iki hafta boyunca sürekli olarak çalışmakta ve toplamda 4.4 MW güç üretmektedir. Üç aylık bir deneme süresinin ardından, elektrik üretim kapasitesi yaklaşık yüzde 20 oranında artırılabilir.

Teknolojisi ile Kaishan, küresel jeotermal endüstrisine inşa edilmesi ve kurulumu daha hızlı olan küçük ünitelerle yeni bir geliştirme modeli getirdiğini görüyor.

Wabuska jeotermal projesi Nisan 2017’de Open Mountain Energy tarafından satın alındı.

Wabuska jeotermal projesi hakkında daha fazla bilgi burada bulunabilir ve burada inşaatın bir timelapse videosunu keşfedebilirsiniz.

Kaynak: YICai Global, ThinkGeoEnergy aracılığıyla