Haberler

NV Energy’den, Nevada’da 330 MW’a kadar enerji üretimi için RFP teklif isteği

McGinness Hills plant in Nevada (Source: Ormat)
Eren Günüç 10 Oca 2018

Amerika'nın Nevada Eyaleti'ndeki en büyük elektrik şirketi NV Energy, jeotermal de dahil olmak üzere yenilenebilir enerji projelerinden 330 MW'a kadar enerji üretim kapasitesi için teklif (RFP) talep etti.

NV Energy, Nevada’nın temiz enerji konusundaki taahhüdünü artırmak için 330 megawatt’lık ilave uzun vadeli yenilenebilir enerji projeleri arıyor.

Bu 2018 Yenilenebilir Enerji Teklif Önerisi (RFP) , isteklilere, kısa vadeli kapasitede en az 25 megawatt’lık ilave pil enerji depolama sistemleri sunma fırsatı da sunmaktadır. Ayrıntılar, 2018 Yenilenebilir Enerji RFP Protokol Belgesin’de (2018 Renewable Energy RFP Protocol Document) bulunabilir, ancak önemli noktalar şunlardır:

  • Tekliflerin son teslim tarihi 2 Şubat 2018’dir,
  • Projeler 35 megawatt’tan 330 megawatt’a kadar değişebilir,
  • Yenilenebilir enerji projelerine ek olarak, en az 25 megawatt’lık ilave pil enerji saklama sistemleri önerilebilir,
  • Projeler, NV Energy’nin perakende hizmet bölgelerinde yüke hizmet etmek için enerji sunma kapasitesine sahip olmalıdır,
  • Projeler Nevada Kamu Hizmetleri Komisyonu tarafından onaylanmalıdır ve
  • Proje önerileri, aşağıdaki ticari işletme tarihlerinden birine izin vermelidir:
    • En az 35 megawatt için 31 Aralık 2020’de veya daha önce, ancak 1 Mayıs 2020 ticari işletme tarihi için isteğe bağlı fiyatlandırma istenir; veya
    • 31 Aralık 2021’de veya daha önce 295 megawatt’a kadar ek bir ücret talep edilebilir, ancak 1 Mayıs 2021 ticari işletme tarihi için isteğe bağlı fiyatlandırma talep edilmelidir.

NV Energy, yasal ve düzenleyici yönergelerle uyumlu olarak, Nevada’nın ekonomik fayda, Nevada’da iş olanakları ve NV Energy’nin müşterilerine en iyi değeri temel alan teklifleri değerlendirecektir. Tüm tekliflerin NV Enerji’ye PowerAdvocate’i kullanarak elektronik olarak gönderilmesi gerekmektedir. (Aşağıya bakınız)

NV Energy, başka bir RFP’nin değiştirilmesi veya değiştirilmesi olmadan bu Teklif Talebi’ni ekleme, değiştirme, iptal etme veya başka şekilde düzenleme hakkını saklı tutar.

Detaylı bilgi için aşağıdaki linki tıklayınız.

Kaynak: release by NV Energy , ThinkGeoEnergy aracılığıyla