Haberler

11. Avrupa Jeotermal Doktora Günleri, Denizli, Türkiye – 24-26 Şubat 2020

11. Avrupa Jeotermal Doktora Günleri 2020, Türkiye
Cannur Bozkurt 25 Kas 2019

11. Avrupa Jeotermal Doktora Günleri 24-26 Şubat 2020 tarihlerinde Türkiye'nin jeotermal enerji endüstrisinin kalbi olan Denizli şehrinde Pamukkale Üniversitesi'nde gerçekleşecek.

Avrupa Jeotermal Doktora Günleri (EGPD) -2020’nin organizasyon komitesi, Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan 11. EGPD’yi, Türkiye’nin Batısında Pamukkale Üniversitesi’nin misafirperverliğinde gerçekleştirecek.

Etkinlik, 24-26 Şubat 2020 tarihlerinde Pamukkale Üniversitesi Jeotermal Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde yapılacak. Jeotermal enerjinin eski zamanlardan bu yana farklı şekillerde kullanıldığı Türkiye’nin bu ili, EGPD’yi ağırlamaktan mutluluk duyuyor.

Türkiye jeotermal enerji piyasası son 10 yılda inanılmaz bir büyüme kaydetti. 1498 MW kurulu gücü ile dünyadaki en sıcak jeotermal pazarlardan biri olmaya devam ediyor. Organizasyon sırasında, ev sahibi ülke olarak 1 GW Country Club üyesi olan Türkiye, endüstriyel büyümenin akademik çalışmalara yansımasını gözlemleme konusundaki adresimiz olacaktır.

Bu yıl, katılımcılara UNESCO Dünya Mirası Sit Alanı olan ‘Hierapolis-Pamukkale’yi ve Zorlu Enerji’nin sahip olduğu mühendislik mükemmellik ödüllü bir jeotermal santrali görmeleri için eşsiz bir şans sunuluyor.

EDGP kuruluşundan bu yana on yıldır önemini kanıtlamış bir organizasyondur. Üç günlük etkinlik geleneksel olarak ana konuşmacıların sözlü sunumları, her bir katılımcının kendilerini 2-3 dakika konuşma ile tanıtmaları ve poster oturumlarıyla başlar. Son gün jeotermal enerji ile ilgili bir alana kampüs dışı bir gezi ile devam edilecektir. Değerli katılımınızı bekliyoruz!

Tüm katılımcılar bir özet sunmalı ve projelerini konferansta poster olarak sunmalıdır. Afişlerinizin özetlerini web sitesinde yer alan form aracılığıyla kaydedebilir ve gönderebilirsiniz (http://www.pau.edu.tr/egpd2020/tr). Herhangi bir sorunuz varsa veya yardıma ihtiyacınız olursa, egpd2020@pau.edu.tr adresinden ilgililere ulaşabilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy