Haberler

14 Ekim’de, 9. Praxisforum Geothermie.Bayern’e, fiziksel ya da çevrimiçi katılabilirsiniz

Hubert Aiwanger, Bavyera Ekonomik İşler, Bölgesel Kalkınma ve Enerji Bakanı. (Praxisforum 2019'da)
Cannur Bozkurt 23 Eyl 2020

Bavyera, faaliyette olan 23, planlama aşamasındaki 15 jeotermal santrali ile, bugün Avrupa'nın en sıcak jeotermal pazarlarından biridir. Bu nedenle, 14 Ekim 2020'de hem çevrimiçi hem de fiziksel olarak gerçekleşecek, bölgenin bu önemli etkinliği 9. Praxisforum Geothermie.Bayern'i kaçırmamanızı öneririz.

Bavyera’da 15’ten fazla jeotermal santral aslında planlama aşamasında. Bazıları sondaja başlamaya hazır. Yenilenebilir Kaynaklar Yasasında (EEG) yapılan güncel değişikliklerle projeler daha da çekici hale gelmekte. Bu, bu yılki Praxisforum Geothermie.Bayern’in çerçevesi, 14 Ekim 2020’de Pullach’ta ve çevrimiçi olarak gerçekleşecek. Etkinlik ayrıca online olarak İngilizce’ye simültane çeviri imkanı sunuyor.

Bavyera’da 23’ten fazla jeotermal santral işletilmekte. İki santralin ise işletmeye alınma tarihleri yakın. Ancak gelişmekte olan santrallerden muazzam bir büyüme beklenebilir. Özellikle Chiem Gölü’nün doğusundaki bölge yüksek bir proje yoğunluğu göstermektedir. Derin jeotermal enerjinin tam potansiyeline ulaşabileceği bu bölgede, 9. Praxisforum Geothermie.Bayern, derin jeotermal enerjinin özel gücüne – bağlı elektrik ve ısı veya soğuk üretimine odaklanan bir program içeriyor.

Paralel sabah forumları: Jeotermal ısı kullanımı ve enerji santrali teknolojisi

Kongre gününün sabah forumunda, jeotermal ısı kullanımının ve bağlantı şebekelerinin birçok olasılığı tartışılacak. Endüstriyel şirketlere nasıl derin jeotermal enerji sağlanabileceği veya jeotermal ısı kaynaklarının mevcut ısı ağlarına mümkün olan en iyi şekilde nasıl entegre edileceği Forum I’deki konulardan biri.

Aynı zamanda, elektrik santralleri üzerine çevrimiçi bir Forum düzenlenecek ve diğerlerinin yanı sıra, İtalyan ORC sistemleri üreticisi Turboden, enerji santrali teknolojisindeki en son gelişmeler hakkında güncel bilgiler verecek.

Elektrik üretiminden ısı tedariğine

Öğleden sonra gerçekleşecek Forum II’nin odak noktası elektrik ve ısının birleştirilmesi. Yenilenebilir Enerji Kaynakları Yasasının (EEG) daha da geliştirilmesi şu anda oldukça ilgi çeken bir gündem. Burada, Federal Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’ndan Cornelia Viertl, EEG değişikliğinin derin jeotermal enerji üzerindeki etkisini sunacak ve tartışacak. Silenos Energy GmbH’den Oliver Friedlaender, yenilikçi bir su soğutma sistemine sahip Garching jeotermal tesisinin geliştirilmesi ve devreye alınması hakkında bilgi verecek. Daha sonraki sunumlar, Dr. Thomas Reif tarafından tanıtılan jeotermal santralin elektrik maliyetini optimize etmeyi ele alacak ve Kirchweidach elektrik tesisinin kombine bir tesise dönüştürülmesi SWM tarafından sunulacak.

Bavyera’da Jeotermal Enerji Fiyatı

2020’de Geothermie Bayern Praxisforum, elektrik ve ısının birleşik kullanımı kategorilerinde en iyi örneklerden birini oluşturan, Bavyera jeotermal sistemlerini bir kez daha onurlandıracak. Jeotermal enerjinin Bavyera’daki elektrik ve ısı tedarikine ne kadar başarılı bir şekilde katkıda bulunduğuna dair bir örnek verilecek. Ayrıca, Genç bilim insanları, teknolojinin gelişmesinde önemli öncüler olarak onları destekledikleri için ödüllendirilecekler. Christian Hecht Ödülü, Pfalzwerke Geofuture ve GDMB tarafından desteklenen üçüncü kez uygulanan derin jeotermal enerji alanındaki en iyi çalışmayı onurlandırıyor.

İngilizce eşzamanlı çeviri ile çevrimiçi katılın

Korona salgını nedeniyle, Praxisforum Geothermie.Bavaria bu yıl daha küçük bir ölçekte gerçekleşecek. Başlangıçta, etkinlik için sadece 50 bilet Bürgerhaus Pullach’ta satılıyor. Bununla birlikte, diğer ilgili taraflar için, Praxisforum’a web semineri yoluyla katılma, forumları takip etme ve sohbet yoluyla tartışma imkanı da sunuluyor.

Web semineri için İngilizce eşzamanlı çeviri yapılacak, böylece uluslararası jeotermal pazar da pratik olarak foruma katılabilecek.

Daha fazla bilgi için lütfen www.praxisforum-geothermie.bayern adresini ziyaret ediniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy