Haberler

2 günlük Brüksel Jeotermal etkinlikleri – 4-5 Şubat 2020

Brüksel - AB Parlementosu (kaynak: flickr/ Connect Euranet, creative commons)
Cannur Bozkurt 30 Oca 2020

EGEC, GEOENVI, DEEP Jeotermal IWG ve ETIP-DG tarafından 4-5 Şubat 2020'de düzenlenecek ve iki gün sürecek olan Brüksel Jeotermal etkinliği için heyecan verici bir program açıklandı.

Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi (EGEC), GEOENVI, Derin Jeotermal IWG ve ETIP-DG, 4-5 Şubat 2020 tarihlerinde iki gün sürecek Brüksel Jeotermal etkinliklerini düzenleyecek.

Etkinliğin ilk gününde, Avrupa’da faaliyet gösteren veya geliştirilmekte olan derin jeotermal enerji projelerine ilişkin çevresel endişeleri cevaplayacak araçlar sunacak. Tartışmalar, GEOENVI projesinin ön sonuçlarına ve AT ihalesinin nihai sonuçlarına dayanacaktır: Jeotermal projelerin riskleri dahilinde çevresel etkileri değerlendirmek için uyarlanmış bir metodoloji belirlemeyi amaçlayan “Jeotermal tesislerin ve uygulamaların emisyonları üzerine çalışma: genel bakış ve analiz”. Etkinlik aynı zamanda Avrupa düzeyinde çevre düzenlemeleri ve sürdürülebilir finans düzenlemeleri açısından en son gelişmeleri tartışacak.

Etkinlik ertesi gün çevresel endişeleri tartışmaya devam edecek ve iki çalıştayla sonuçlandırılacaktır: referans santraller ve varlıklar üzerine bir Endüstri atölyesi ve ETIP-DG oturumu.

Kayıt işlemini buradan yapabilirsiniz.

Kayıt için son tarih> 29 Ocak

Program taslağının tamamını buradan görebilirsiniz

Kaynak: ThinkGeoEnergy