Haberler

2020 Jeotermal Kaynaklar Konseyi Bursları – son başvuru tarihi 29 Mayıs 2020

2019 GRC Jeotermal Bursu Kazananlarından bazıları (kaynak: GRC)
Cannur Bozkurt 18 May 2020

Jeotermal Kaynaklar Konseyi (GRC) 2020 GRC Öğrenci Jeotermal Burs Ödülleri için son başvuru tarihini 29 Mayıs 2020'ye kadar uzattı.

Jeotermal Kaynaklar Konseyi (GRC), 2020 GRC Öğrenci Burs Ödülü başvuruları için son tarihi 29 Mayıs’a kadar uzatmaya karar verdi.

Bu ödüllerden herhangi birine hak kazanmak için adayların GRC üyesi olması gerekir (öğrenci üyelikleri yılda sadece 20 $ ‘dır). Adayların seçimi, bireyin akademik kaydı, öğrenci etkinlikleri, jeotermal endüstri deneyimi ve kariyer hedefleri gibi çeşitli faktörlere dayanacaktır.

Burs ödülleri gibi aşağıdaki gibi olacaktır:

Beş (5) 2500 $’lık Marcelo Lippmann Yüksek Lisans Bursu Ödülü – bu ödüllerden birine katılabilmek için, adayın ödülün verildiği tarihte akredite bir akademik kurumda yüksek lisans programına kayıtlı olması gerekir (Güz 2020). Seçilirse, her adayın GRC İşlemlerinde yayınlanması için araştırması (ya da araştırma ilerlemesi) hakkında bir makale ve sonuçları toplantıda poster ya da sözlü sunum olarak sunması gerekir.

500 $’lık üç (3) GRC Lisans Bursu Ödülü – bu ödüllerden birine katılabilmek için, adayın ödülün verildiği tarihte akredite bir akademik kurumda üçüncü veya dördüncü sınıfta olması gerekir (Güz 2020).

Başvurular şunları içermelidir:

  • İlgili tüm üniversite transkriptlerinin kopyaları.
  • Düzenlenen ofisler dahil olmak üzere öğrenci etkinliklerinin listesi ve tüm ders dışı ve / veya topluluk etkinliklerinin bir listesi ve kısa açıklaması.
  • Jeotermal ile ilgili sınıfların ve ilgili alan veya operasyonel deneyimlerin listesi.
  • Akademik ve / veya mesleki referanslardan en az iki (2) tavsiye mektubu.
  • Adayın geçmiş birikimi, kariyer amaçlarını ve hedeflerini, başvuranın jeotermal enerji ile olan ilişkisine özellikle değinen tartışan bir başvuru mektubu gerekmektedir. Mektup, başvuru sahibinin burs parasını nasıl kullanmayı planladığını ve hangi sonuçların (yayınlar, tez vb.) üretileceğini belirtmelidir. Başvuru sahipleri çalışmaları ile jeotermal enerji araştırma ve / veya geliştirme arasındaki ilişkiyi açıklamalıdır. Jeotermal projeler jeotermal endüstrisinin tüm yönleriyle ilgili olabilir.

Lütfen başvuru mektubunuzda başvurduğunuz ödülü açıkça belirtiniz.

GRC Burs Ödülü’ne buradan başvurabilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy